Vzorované šaty ako trend tohtoročnej jari

Tohtoročná jar so sebou prináša množstvo nádherných kúskov, ktoré sa určite dostanú do vreciek ženskej populácie. A jedným z nich sú vzorované šaty, ktoré sú pomyselným hitom týčiacim sa na vrchole rebríčka popularity. Ak premýšľate, ktoré konkrétne vzorované modely kúpiť, poradíme vám, s čím nešliapnuť vedľa.

Kvetinové mini šaty

Ak sledujete módu už dlhšie, určite ste si všimli, že tento rok vládnu mini a mikro strihy. K tomu pridajte kvetinový, veľmi jemný vzor a máte víťaza. V tomto prípade sa dokonca nemusíte obávať kombinovať farbu s farbou – mini kvetinové šaty sa pekne hrajú s farebnou kabelkou. Ak si teda vyberiete originálne zeleno-žlté šaty, oranžová menšia kabelka bude tou, ktorá šaty pekne doplní.

Kvetované mini šaty sú skvelou voľbou pre ženy, ktoré sa pýšia štíhlou postavou. Ani menšie poprsie nemusí byť prekážkou, pretože existujú strihy, ktoré dokážu v takomto prípade pekne zamaskovať jemnú nedokonalosť (za ktorú sa považuje menšie poprsie).

Bodky sú späť

Okrem kvetov bude tento rok dominovať aj iný, už trochu tradičnejší vzor, a to bodky. Hoci sme o tomto vzore v posledných rokoch veľa nepočuli, verte, že je tu medzi nami. Rovnako ako pruhy sú už takým nadčasovým vzorom, na ktorý môžete staviť takmer kedykoľvek, bez ohľadu na okolnosti alebo aktuálne trendy.

Najmä ak si k tomuto vzoru zaobstaráte dlhšie šaty pod kolená, prípadne obohatené rozparkom, získate dokonalý kúsok na dovolenku alebo spoločenskú udalosť, napríklad večeru s partnerom alebo rodinou.

Slušná batika sa vracia

Pamätáte si, čo nos sme nosili v 90. rokoch? Možno áno, možno nie. Vtedy sa do popredia dostali zvonové nohavice, rukávy s predĺžením na zápästí a tiež batikovanie. A práve tá ohlásila svoj návrat. Batikované kúsky teraz patria medzi vzorované kúsky, ktorými by sme mali tento rok oživiť svoj šatník.

Nemusíte hľadať príliš krikľavú batiku. Vhodný je napríklad jemný vzor, ktorý vám bude pripomínať jarnú večernú oblohu.