Všestrannosť čajových vrecúšok!

V dnešnej uponáhľanej dobe je potreba naučiť sa relaxovať a odpočívať. Je potrebné nájsť si aspoň chvíľku na to, aby sme si sadli k dobrému čaji či káve a trochu vypli od každodenných starostí. Kto neholduje káve, uvarí si dobrý zelený alebo čierny čaj. Tieto čaje sú prospešné pre naše telo, preto si ich môžeme dopriať viac než jednu šálku. Tiež potom sáčky z týchto čajov vyhadzujete? Že áno? To robíte obrovskú chybu! A prečo? Pretože je možné skvele ďalej využiť! Máme pre vás pár typov!

lesklá okná

Milujete krásna čistá a hlavne lesklá okná? Ale s chemickými prostriedkami vám tam stále zostávajú šmuhy? Tu je potrebné siahnuť po radu našich babičiek! Do hrnca nalejte cca 2l vody a v nej vyvarte cca 4 sáčky čaju. Ak použijete čierny alebo zelený čaj je na vašom uvážení či domácich zásobách. Odvar nechajte vychladnúť a potom im potrite okna. Chvíľočku necháme pôsobiť, ale odvar nesmie zaschnúť. Potom zotrieme čistou handrou. Ak sú okná veľmi znečistená, môžete ich tiež pretrieť samotnými čajovými sáčky.

prírodné hnojivo

Až si uvaríte čierny alebo zelený čaj, spomeňte si aj na svoje kvety. Použitý sáčok vložte na dno kvetináča. Ak svojim rastlinám chcete dodať ešte viac živín, občas je čajom aj zalejte. Ak vás trápia drobné mušky, ktoré kvety občas napádajú, týmto spôsobom sa ich môžete tiež ľahko zbaviť.

svieži pohľad

Ak vás trápia opuchnuté a unavené oči, siahnite po skvelom pomocníkovi v podobe sáčku s čiernym čajom. Po vychladnutí týchto vrecúšok je priložte na svoje oči a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Vaše oči budú odpočinuté a bez prípadných opuchov.