Vôňa exotických diaľok. Kam sa vydáte najskôr?

Exotická dovolenka je nezabudnuteľným zážitkom plným nových kultúr, prírodných krás a dobrodružstiev. Ak uvažujete o tom zbaliť kufor a vyraziť niekam veľmi ďaleko, máme pre vás dva tipy na miesta, kde sa môžete aj v zime ohriať, prejsť sa po pamiatkach alebo sa rovno aj kúpať v mori.

Turisti si v posledných rokoch obľúbili juhovýchodnú Áziu aj Tichomorie. Verte ale, že oblasť strednej Ameriky taktiež ponúka množstvo lákavých zážitkov, a zároveň potrebný odpočinok. Tak čo skúsiť Kostariku alebo Mexiko?

Kostarika

Kostarika je malým zeleným rajom Strednej Ameriky. Na svoje si tu prídu milovníci zvierat, hôr, sopiek aj pláží. Je známa svojimi tropickými dažďovými lesmi, plážami, sopečnými horami a biodiverzitou.

Pokiaľ plánujete dovolenku práve tam, odporúčame návštevu národných parkov, ako je napríklad Corcovado alebo Manuel Antonio. Tie ponúkajú neuveriteľné možnosti pre pozorovanie voľne žijúcich zvierat, ako sú opice, leňochody alebo krokodíly. Ak máte radi pláže, môžete si užiť slnko a relaxovať na bielych piesočných plážach, ako je napríklad Tamarindo alebo Santa Teresa. Pokiaľ vás baví skôr dobrodružstvo, môžete sa vydať na rafting po divokých riekach alebo skúsiť surfovanie na vlnách Tichomoria. Mestá, ako San José, zase ponúkajú kultúru, históriu a unikátnu architektúru. Kostarika má tiež mnoho lákadiel pre milovníkov prírody, ako sú vodopády, sopečné jazerá a tropické záhrady.

Na svoje si tu skrátka príde každý milovník zážitkových dovoleniek, relaxácie aj prírodných krás.

Mexiko

Ak túžite po pravých plážach s bielym pieskom, tyrkysovom mori a chutnom jedle, vydajte sa do Mexika. Okrem krásne modrých Karibských vôd tu narazíte aj na pozostalé pamiatky Mayskej civilizácie, krasovej jaskyne a mnoho ďalších.

Ak si chcete užiť slnko a relaxovať na pláži, môžete navštíviť obľúbené turistické letoviská, ako Cancún, Playa del Carmen alebo Los Cabos. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, môže byť Mexiko fascinujúcim miestom na návštevu. Napríklad slávne mayské mesto Chichén Itzá je nezabudnuteľným miestom. Medzi neďaleké zaujímavé miesta tiež patria mayské pyramídy v Tulume, historické mesto Oaxaca alebo starobylé mesto San Miguel de Allende. Mexiko má tiež vynikajúcu tradičnú kuchyňu, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. Ak ste fanúšikmi pikantných jedál, môžete ochutnať chiles en nogada – plnené papriky s orechovou omáčkou, alebo pozole – tradičná polievka z mäsa a kukurice. Okrem toho má Mexiko mnoho ďalších špecialít, ako tacos alebo guacamole.