Vinylové podlahy nahrádzajú tradičné koberce pri rekonštrukcii bytu

Rekonštrukcia bytu je na spadnutie? Výborne, konečne máte priestor a možnosť vymeniť pôvodné koberce za vinylové podlahy, ktoré sú v súčasnej dobe veľkým trendom podobne ako vstavané skrine, ktoré šetria priestor aj peniaze. V prípade, že sa k tomuto kroku schyľuje, poďte sa zoznámiť s vinylovými podlahami a všetkým tým, čo by ste o nich mali vedieť a poznať.

Druhy vinylových podláh

Existujú dva hlavné typy vinylu, ktoré sú k dispozícii: LVT (luxusné vinylové dlaždice) a LVP (luxusné vinylové podlahové dosky). LVT sú vinylové dlaždice, ktoré sú navrhnuté tak, aby vyzerali ako kamenné alebo keramické dlaždice. LVP sú vinylové podlahové dosky, svojim vzhľadom imitujú drevené podlahy.

Podľa čoho vybrať vinylovú podlahu

Pri výbere vinylovej podlahy je nutné vziať do úvahy niekoľko faktorov, vrátane typu a textúry podlahy, jej odolnosti, ceny a štýlu. Je dôležité zvážiť to, kam bude podlaha položená, aké bude použitie a aký má mať vzhľad. Pokiaľ sa rozhodujete medzi LVT a LVP, zvážte, ktorý typ by najlepšie vyhovoval vašim potrebám a štýlu vášho interiéru.

Inštalácia vinylovej podlahy

Inštalácia vinylovej podlahy je veľmi jednoduchá a je možné ju vykonať sami. Najprv je nutné pripraviť podklad, ktorý by mal byť hladký a suchý. Potom je možné podlahu položiť priamo na podklad a pomocou špeciálneho nástroja ju utesniť. Pokiaľ sa rozhodnete pre LVT, bude nutné použiť lepidlo, aby sa dlaždice upevnili k podkladu. Pokiaľ sa rozhodnete pre LVP, podlaha sa často iba zapojí do seba pomocou kľukového systému bez nutnosti lepenia.

Vinylové podlahy sa hodia prakticky do všetkých interiérov, a to ako do minimalistického príbytku, tak do industriálneho štýlu. Či už vás srdce ťahá k akémukoľvek štýlu bývania, budú vinylové podlahy trefou do čierneho.