Vintage štýl je v súčasnej dobe veľmi moderný

Mať modernú domácnosť je snom každej ženy. Preto sa nie je čomu diviť, keď hlavné slovo v domácnosti pri zariaďovaní má práve žena, pretože tá má určite naštudovanie všetko, čo sa dočítala v časopisoch o bývaní. Je nutné spomenúť fakt, že ženy majú v hlave už istú myšlienku od začiatku nápadu, ktorý tkvel práve v tom, že si svoje bývanie kúpia spoločne s partnerom. Už v tom momente každý vedel, že muž sa nijako nebude podieľať na zariaďovanie miestností, pretože žena už opozerala všetko z časopisov a rady, triky a tipy pre modernú domácnosť má naštudované naspamäť.

Preto páni sú vhodní predovšetkým iba na to, aby sťahovali spoločne so sťahovacie službou, aby nosili najrôznejšie nábytky a prípadne dokonca montovali jednotlivé komody či skrine, pretože žena niekedy nie je tak zbehlá práve v tejto montážnej práci. Vždy si však páni môžu byť istí, že sa ich očakávania naplnia, pretože sa predsa nesťahujú s niekým, kto nemá žiadny vkus.

Moderné je teraz vintage štýl

Ženy veľmi dobre vedia, čo je totiž práve „in“. Vedia, že sa musia vyhnúť pestrým farbám, vďaka ktorým by zrak len prechádzal. Bohužiaľ sa musí sústrediť tiež na to, aby vyberali farby podľa nábytku, ktorý totiž volili práve podľa vintage štýlu, ktorý sa stal v poslednej dobe naozaj populárne. Nie je to však typický retro štýl, ktorý sa nesie v pestrých doplnkoch, ale predovšetkým sa sústreďte na vybledlejší farby. Dominovať budú rozhodne predovšetkým pastelovejšie farby, mnohokrát vážne doslova vybledlejší odtiene.

Všetko potom následne kombinujte predovšetkým do mdlejší farieb. U vintage štýlu vedú predovšetkým tmavšie odtiene – pastelové a pestré farby tu nemajú zrovna čo robiť. Samozrejme berte do úvahy aj typické kúsky pre retro štýl – najmä sa bude jednať o budíky, však zase je voľte v príhodné farbe. Pestré kúsky vynechajte, rovnako ako napríklad bielu farbu.