Úzke nohavice – základ formálnosti

Móda málokedy príde s nejakým skvelým kúskom, ktorý by sa hneď mohol zaradiť do nestarnúci klasiky. Poslednou dobou prichádza naopak s takými trendy, ktoré sú v kurze zlomok mesiace a potom bez slov odídu. Napríklad je toto problém šnurovacích tričiek. Kto by ich kúpil? Pred Vianocami zaznamenala veľké haló, ale je začiatok februára a ako keby sa po nich zľahla zem. Nájdeme ho iba v šatníkoch niekoľkých mladých dievčat, ktoré si tieto veľa odvážne kúsky vezmú na večierok alebo diskotéku. Veľmi zle sa kombinuje, preto sa nie je ani čomu čudovať.

Medzi ďalší krok vedľa patrí napríklad blúzka s netopierími rukávmi. Áno, aj tento kúsok sa stal v poslednej dobe hitom. Prebudil sa z niekoľkých ročného spánku. Než sme ale stihli zaregistrovať trend, znova ľahol a kto vie, kedy sa zase prebudí.

Čo sa ale iste radí k tým najlepším a predovšetkým k nadčasovým kúskom, sú úzke nohavice. Formálne štýl nestarne a teraz je dokonca veľmi obľúbený. Prevažne ho nájdete v obchode značky Reserved. Tu sa nepohybujú ani v príliš veľkej cenovej hodnote. Predpokladajte, že za jednotlivé časti tohto štýlu zaplatíte určite do päťsto. Mimo úzkych nohavíc tu totiž nájdete úzke business sukňa s vysokým pásom, vypasované košele, ktoré presne sedí k ostatným kúskom, ďalej úzke pásiky a hodinky s remienkom. Tiež tu k tomuto štýlu nájdete aj príslušnú obuv a iné doplnky.

Čo naozaj ponúka obchod vo veľkej miere, sú úzke nohavice. Ako už bolo spomenuté, patrí k hlavným bodom formálneho štýlu. Avšak zabudnite na časy, kedy sa nosili iba v čiernej farbe! Teraz si ich môžete zakúpiť v rôznych vzoroch a pestrých farbách. Rozveseľte svoj look, veď nejdete na pohreb. U týchto nohavíc vedú v poslednej dobe najmä bodkami a drobné vzory. Čo sa týka farieb, tak jednoznačne frčí tmavo modrá alebo pestré farby, ako je napríklad žltá.