Tri tipy pre modernú kuchyňu

Varenie je niekedy za trest, inokedy je to zábava. Ak varíte dnes a denne, oceníte, keď bude vaša kuchyňa moderná a inovatívna. Len vďaka moderným technológiám bude varenie zábava a nebude to trest, ktorý chcete odbiť čo najskôr. Prezradíme vám, ako by mala taká moderná kuchyňa vyzerať, čo v nej nesmiete postrádať a hlavne ako využiť všetky technológie, ktoré v kuchyni máte.

Zo všetkého najskôr odporúčame mať kuchyňu na mieru. Kuchyne na mieru majú mnoho výhod, sú na celý život a hlavne sú presné a moderné. Nestane sa, že by pozeral kúsok linky spoza steny, nestane sa, že by kuchynská linka bola o niečo kratšia, než má byť. Navyše do nej budete môcť hneď v plánoch zakomponovať nerezové spotrebiče, ktoré sú naším prvým tipom.

Zabudované/vstavané nerezové spotrebiče

Nerezové spotrebiče sú súčasťou každej kuchyne. Biele spotrebiče sa už dávno nenosia, už dávno vyšli z módy. Aj keď na nerezových spotrebičoch ide vidieť každý odtlačok prsta či každá nečistota, napriek tomu sú hodnotené ako najmodernejšie súčasti kuchyne.

Do kuchynskej linky zabudujte nielen mikrovlnnú rúru, ale aj sporák či chladničku.

Kuchynské vybavenie

Do kuchyne treba nakúpiť nielen riad či príbory a poháre, ale tiež si kúpte pomocníkov, ktorí sú nielen múdri, ale ktorí vám ušetria čas aj vašu silu. K týmto pomocníkom sa radí napríklad kuchynský robot, ktorý je takmer multifunkčný. Dá sa v ňom miešať, strúhať, krájať, kosiť či hniť. Okrem kuchynského robota si kúpte aj tyčový mixér, ktorý si tiež doslova zamilujete, a to hlavne vďaka tomu, že sa stane najlepším pomocníkom v čase, keď budete chcieť urobiť nátierku či krémovú polievku.

Bylinky

Veľa kuchárov či kuchárok zabúda poriadne dochucovať jedlo. Preto neváhajte a do svojej kuchyne si kúpte bylinky. Nakúpte si drobné kvetináče a do nich nasádzajte bylinky, ktoré budú nielen skvelým doplnkom, ale vďaka nim nebudete zabúdať ochucovať pokrmy.