Trendy vo svete spodného prádla. Čo sa teraz nosí?

Trendy sa menia ako na bežiacom páse. Mení sa vo svete obuvi, vo svete oblečenie i v mnohých ďalších odvetviach módneho priemyslu. A ani u dámskej bielizne tomu nie je inak. Ponúka sa však otázka, čo sa aktuálne nosí? Podľa odborníkov za sebou máme vôbec najviac extrémny rok, ktorý kedy bol. Do popredia sa totiž dostávajú také kúsky, ktoré jedného krásneho dňa upadli do zabudnutia. Vracia sa konkrétne deväťdesiate roky, ale aj kúsky z predchádzajúcich dôb. Korzety, hodváb a fetiš. To všetko je teraz v móde.

Túžba po pohodlie na prvom mieste

Kým ešte donedávna to bolo skôr o túžbe vyzerať zvodne a sexi, teraz túžba po pohodlí hovorí niečo iné. Ženy sa aj po stránke spodnej bielizne chcú dostať do domácich koľají a po sexi nohavičkách už ani nemrkne. Za to sa pozerajú na nohavičky s vyšším pásom a iné BDSM prvky.

Tieto prvky sa teraz dostávajú do popredia s trochu fetišistickým štýlom. Presne toto začínajú propagovať celebrity na sociálnych sieťach a je teraz len otázkou, či je to naozaj tak štýlové, ako sa domnievajú.

Korzety znovu žiadajú o pozornosť

Niektoré kúsky si však pamätáme z čias dávno minulých. Myslíme konkrétne korzety, ktoré majú na vývoj módy obrovský vplyv. Aj keď je pravdou, že sme sa začali upínať na pohodlné oblečenie, zrazu sa do popredia dostali aj korzety, ktoré s týmto zastáním sú úplne v rozpore.

Dalo by sa povedať, že si teraz aktuálne trendy vo svete dámskej spodnej bielizne naozaj odporujú. Na jednej strane sa kladie dôraz na maximálne pohodlie, na strane druhej túžime po väčšej a intenzívnejší provokáciu, ktorou sa snažíme dávať najavo.

Nevystužené košíčky

Snáď tým najprívetivejším sú nevystužené košíčky, ktoré sú takým kompromisom medzi spomínaným pohodlím a trochou sexy ženskosti, ktorú chceme okolitému svetu ukázať. Je ale pravdou, že nie všetkým ženám je tento typ podprsenky pohodlný. Niektoré zastávajú skôr opačný názor.