Tipy, ako vytvoriť štýlové doplnky do domácnosti

Každá domácnosť by mala byť zariadená tak, aby sme sa v nej cítili naozaj dobre. Je teda nutné dbať na to, aby sme ju mali vytvorenú moderne a mali z nej dobrý pocit. Lenže iba modernosť nám nezaručí to, že bude domácnosť útulná a bude tu príjemná atmosféra. Chce to kúpiť príjemné doplnky do domácnosti, ktoré vytvoria naozaj tú pravú atmosféru. Kúpte si preto najrôznejšie fotorámiky a kvety, ktoré sa aspoň trochu postarajú o akúsi útulnosť vašej domácnosti.

Pokiaľ sa však rozhodnete pre to, že radšej budete žiť v neútulnej domácnosti, pretože sú doplnky už mimo vášho finančného rozpočtu, potom si nejaké také doplnky vyrobte. Nič nie je totiž ľahšie a lacnejšie, než si také svoje doplnky vyrobiť! Ako na to?

Vyrobte si vkusnú sviečku zo zaváracieho pohára!

Zaváracích pohárov máme doma určite habadej, preto by sme si mohli nájsť také zaváracie poháre, ktoré vyzerajú napohľad veľmi pekne – nemusia byť s viečkom. Stačí, keď budú vyzerať ako vkusný doplnok, ktorému niečo chýba. Môžu mať uší aj nevedia – záleží na vás. Potom si pripravte taviacu pištoľ, s pomocou ktorej prichytíte knôt sviečky na úplné dno zaváracieho pohára.

Použite potom bežné lepidlo, čo máte doma, alebo priehľadný lak na nechty, ktorým potrite vnútro pohára. Na túto lepkavú plochu si totiž môžete (ale nemusíte) prichytiť nejaké vkusné ozdoby – napríklad hviezdičky, kvietky a iné aplikácie, ktoré nájdete v mnohých papiernictvach dnes už za bagateľ. Potom vlejte horúci vosk do tejto nádoby a pomocou špajlí držte knôt uprostred, aby vám počas schnutia nespadol do vosku. To by potom bolo po sviečke! Nakoniec ju môžete ozdobiť nejakým lykom či niečím iným, čo obtočíte okolo pohára. Taká sviečka vás teda vyjde zhruba na päťdesiat korún. A vďaka tomu, že knôty a ozdobné aplikácie sa kupujú vo väčšom množstve, vás tak ďalšie tri sviečky vyjdú na nulu!

Vyrobte si dávkovač na mydlo zo zaváracieho pohára!

Ako ďalší takýto doplnok do domácnosti, konkrétne do kúpeľne, je aj dávkovač na mydlo. Ide o vkusný doplnok, ktorý vás rozhodne dostane! Musíte si však pripraviť nejaký pohár s dobrým vekom, do ktorého urobíte dieru a do nej vložíte dávkovač (teda trubičku). Zospod prilepíte pomocou tavnej pištole a nalejete mydlo. Je to lacné, je to hravé a je to kreatívne! Potom si môžete ozdobiť tento dávkovač podľa chuti!