Rozhodli ste sa zaobstarať si vlastné bývanie? Ale nie ste si istí tým, či je pre vás vhodnejšia nízkoenergetická nehnuteľnosť alebo drevostavba? Podľa posledných prieskumov vedie drevostavba na kľúč pred tradičnými nízkoenergetickými domčekmi. Dôvod je prostý – so zvýšením cien za energie sa zvýšil aj apel na to, aby boli príbytky čo najviac tepelnoizolačné. A presne túto vlastnosť drevostavby nasadzujú na svoje prvé miesto rebríčka výhod.
Kvalitné drevostavby vyrobené za pomoci moderných technológií
Domnievať sa, že drevostavby sú dnes typom bývania, do ktorého sa neoplatí investovať je mylné. Dnes sa ani z percenta nevyrába tak, ako sa k nim pristupovalo pred rokmi. Ich aktuálne prevedenie je vysoko kvalitné, spravidla za pomoci moderných technológií, vďaka ktorým sa zaisťujú ich fantastické vlastnosti. A tepelno-izolačná schopnosť je jednou z nich.
Na prvý pohľad sa drevostavby javia ako nekvalitné, ale nie je to tak. Najväčšou výhodou je určite ľahkosť celej konštrukcie, ale aj rýchla výstavba, ktorá je snáď o polovicu kratšia ako výstavba murovaných príbytkov.
Pokiaľ po takej nehnuteľnosti túžite, na samotnom začiatku hľadajte nielen kvalitného dodávateľa, ale tiež sa uistite, že sa na výstavbu používa skutočne kvalitné drevo. A to by malo byť hlavne dobre preschnuté, až príbytok nebude vynakladať príliš veľa požiadaviek na jeho údržbu.
Montáž je ako stavebnica
Najmä ak sa rozhodnete pre drevostavbu na kľúč, budete až udivení tým, ako sa vám dom bude rodiť pred očami. Drevostavby na kľúč sa totiž stavajú ako stavebnice. Jednotlivé diely vzniknú mimo pozemku, až po ich výrobe stavebníci na pozemok prídu a drevostavbu zložia ako také puzzle.
Obvykle sa na jednu drevostavbu vynaloží zhruba 25-30 kubíkov, čo zodpovedá zhruba dvanástim vysokým stromom.