Sušičky sú skvelé. Nedávajte do nich však pár vecí

Ľudia dnes žijú v moderných domácnostiach, ktoré sú plné moderných prístrojov. Zatiaľ čo niekto dnes a denne využíva na prácu kuchynského robota, iní zase preferujú prácu s múdrou práčkou, ktorá dokonca vyperie bielizeň podľa toho, ako sama uzná za vhodné. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí majú aj sušičku, určite si ju nemôžete vynachváliť. Je to prístroj, ktorý šetrí veľa času a ktorý vám tiež pomôže so žehlením.

Aj keď je sušička v slovenských domácnostiach stále obľúbenejšia, neznamená to, že nemá svoje muchy. Aj keď si to mnohí majitelia sušičiek nechcú pripustiť, niektoré kúsky sa do sušičky skrátka nedávajú. Aké kúsky to sú?

Jemná bielizeň do sušičky nepatrí

Ak ste si ešte len zaobstarali sušičku na bielizeň, môžete byť nemilo prekvapenie po prvom sušení, keď sa tričká alebo blúzky sperú a už ich na seba neoblečiete. Aby ste sa tomuto vyvarovali, oplatí sa čítať si ceduľky na oblečení, pretože tie vám prezradia, či bielizeň do sušičky patrí alebo nie.

Všeobecne platí, že do sušičky nepatrí bielizeň, ktorá je jemná. Pokiaľ bielizeň obsahuje elastické vlákna, v každom prípade dajte takú bielizeň sušiť na šnúru a nie do sušičky. Vlákna sa totiž môžu počas sušenia v sušičke vytiahnuť, čo sa po vytiahnutí prejaví na nepeknom tvare, ktorý už nesedí na tele.

Pozor na čipkovú bielizeň

Do sušičky tiež nepatrí krajková bielizeň, rovnako ako podprsenky, ktoré majú najmä tvarované košíčky. Teplo totiž dokáže poničiť tvar natoľko, že podprsenky nebudú razom lichotivé a prsia budete mať v podprsenkách deformované. Aj podprsenky, najmä teda tie tvarované a čipkované, radšej sušte na klasickej šnúre alebo na sušiaku.

Športová bielizeň sa tiež nedáva do sušičky

Okrem spomínaných vecí sa nedáva do sušičky ani športová bielizeň, aj to je vhodné sušiť na klasickom sušiaku. Hlavne funkčné materiály sa do sušičky nehodia. Na to vás opäť budú upozorňovať ceduľky na športovom prádle.