Sú zdravé potraviny naozaj zdravé?

Možno je to trend, možno si ľudia naozaj začali dávať pozor na to, čo konzumujú. Nech je to tak alebo tak, záujem o to, čo človek jej je veľmi dôležitý. O telo je potrebné sa dobre starať, aby nám čo najdlhšie dobre slúžilo. Ak sa budeme kŕmiť polotovary, ktoré sú plné soli a rôznych chemických konzervantov, moc telu neprospejete.

Preto je nutné strážiť si aj potraviny, o ktorých sa domnievame, že nášmu zdraviu prospievajú a ono je to vlastne naopak. O aké suroviny sa napríklad jedná?

Sirup z kaktusu

Tento sirup sa volá Agávový sirup. Mnoho ľudí ho začalo používať ako sladidlo v domnení, že urobí lepšie, keď si osladí život týmto sirupom miesto cukrom. Vďaka častému zlému spracovaniu sirup neobsahuje látky prospešné nášmu zdraviu. Má síce nízky obsah cukru, ale je z väčšiny tvorený fruktózou a jej častá konzumácia telu nepropívá ba naopak.

Nízkotučné mliečne výrobky

To že veľké množstvo tukov nie je pre naše telo dobré, vie snáď každý z nás. Preto sa niektorí snažia obmedziť všetky tuky, ktoré by mohli prijať z rôznych potravín. Nízkotučné výrobky, ale samy o sebe nie sú moc chutné. A ak nám niečo chutiť nebude, tak to väčšina z nás ani kupovať nebude. Na toto počuje, ale obchodníci, ktorí logicky majú opačný cieľ. Preto do týchto produktov pridávajú veľa rôznych dochucovadiel, ktoré na naše telo rozhodne blahodárne nepôsobí.

Preto je treba veľmi pozorne čítať etikety na produktoch, ktoré často, vo väčšej miere a s obľubou konzumujeme, v dobrej viere, ako nášmu zdraviu a telu prospievajú.