Sú sukne a sukne. Nájdite také, ktoré svedčia vašej postave

S odchodom leta rozhodne neodchádza sukňa. Tie je možné nosiť prakticky po celý rok, pokiaľ k nim zladíte vhodné topánky a samozrejme vhodný horný diel oblečenia. Aby ste však boli so sukňou skutočne nadmieru spokojní, musíte mať po ruke dobre padnúci model. A vybrať ten pravý vám pomôže napríklad váš typ postavy. Ste jablkom alebo hruškou?

Keď máte postavu hrušky

Širšie boky a stehná – presne tak sa definuje postava takzvanej hrušky. Ani keď máte túto postavu, nemusíte nad sukňami váhať. Pristanú vám tradičné puzdrové modely, v ktorých bude pekne disponovať vaše štíhle bruško.

Vhodné sú aj sukne, ktoré sú splývavé a ktoré pekne kopírujú vašu siluetu. Zavinovacie sú tiež možnosťou, ktorú napokon môže zvoliť každá žena, nech už je jej postava akákoľvek.

Keď máte postavu jablká

Naopak štíhle nohy, ale za to väčšie bruško. To sú hlavné špecifiká postavy v tvare jablka. Vašou úlohou je v tomto prípade zahaliť nelichotivé partie a upútať pozornosť na časti tela, ktoré sú vašou dominantou. A tou sú práve štíhle nohy. Jablkom pristanú kratšie sukne, ktoré sú veľmi pekne a vkusne strihané, prípadne aj modely do áčka.

Pozor si dajte napríklad na denimové sukne, ktoré väčšie bruško skôr zdôrazňujú, než aby ho zakrývali. Naopak rázporky – tie upútajú pozornosť presne na to, na čo chcete.

Keď máte postavu presýpacích hodín

Súmerná postava, ktorá nemá nijako výrazné proporcie – aj tak by sme mohli popísať postavu presýpacích hodín. A aj keď by sa mohlo konštatovať, že ženy s touto postavou si môžu obliecť prakticky čokoľvek, existujú modely, ktoré nie sú práve vhodné.

Vyhnúť by sa mali saténovým modelom, ktoré sú veľmi nemilosrdné k ich postave. Aj klasická minisukňa nebude pôsobiť pekne, naopak. Snažte sa hľadať také sukne, ktoré vám pekne podčiarknu pás.