Športom k zdravému srdcu

Odporcovia športových činností veľmi často hovoria jednu známu vetu, a síce športom na trvalú invaliditu. Lenže šport ako taký je zdraviu skôr na prospech. Nielen, že tým pekne chudneme a formujeme postavu, ale aj tým zaisťujeme správny chod našich orgánov a posilňujeme imunitný systém. Dokonca existujú špecifické aktivity, do ktorých by sme to síce nepovedali, ale ktoré vedia skutočne perfektne posilniť naše srdce a celý kardiovaskulárny systém. Aké aktivity to sú?

Beh, prípadne jogging

Ak človek chce začať športovať, hľadá aktivity, ktoré sú lacné a ľahko dostupné a ktoré možno praktizovať kedykoľvek si zachce. A beh, prípadne taký jogging, sú tým prvým, čo človeku vyvstane na mysli. A nie je to vôbec zle, naopak! Hovoríme totiž o jednom zo športov, ktoré zároveň posilňujú srdiečko, nielen našu postavu.

Pokiaľ trpíte nadváhou alebo z iného dôvodu nemôžete prevádzkovať spomínané športové aktivity, ponúkajú sa rovnako efektívne náhradky s podobným efektom, a to tradičná chôdza alebo takzvaný nordic walking. Jedná sa o chôdzu s paličkami, ktoré slúžia na zapojenie všetkých svalov aj ako oporný múr pri zdolávaní napríklad horských vrcholkov.

Plávanie, prípadne veslovanie

Aj aktivity vo vode, prípadne pri vode sú skvelou možnosťou, ako okrem tela posilniť aj naše srdiečko a celý kardiovaskulárny systém spoločne s ním. Ponúka sa napríklad plávanie, prípadne veslovanie, pri ktorom sa taktiež zapája prakticky celý pohybový aparát (výhradne však horná časť tela).

Plávanie ako také je navyše skvelou cestou, ako sa znova dostať do formy. Podľa odborníkov veľmi chybujeme v tom, že sa po dlhej dobe ničnerobenia snažíme ihneď pristúpiť k silovému tréningu. Lenže naše telo potrebuje istý čas na to, aby si znova uvedomilo, že je v záprahu, čo s plávaním ide pekne.

Bicykel pre každého

Náš zoznam športov, ktoré posilňujú aj naše srdcia, uzavrieme cyklistikou. Bicykel ako taký patrí k najobľúbenejším športovým aktivitám počas jari a leta, mnohí si nemôžu odpustiť jazdenie aj počas jesene. V zime potom nastupuje do hry spinning, ktorý okrem toho taktiež pekne zvyšuje kapacitu pľúc.