Šperky, leto a dovolenka – ako vyberať a ktoré nechať doma?

Šperky k ženám zaručene patrí. Ak patríte k tým, ktoré ich nosia vo veľkom, možno vás blížiace sa leto a dovolenka prinúti k úvahe, ako si šperky na letnú sezónu vyberať, ktoré na dovolenku vziať môžete a ktoré by ste mali radšej nechať doma.

V lete dostávajú šperky zabrať

Leto patrí k obdobiam, kedy sme tak nejako akčnejší – chodíme na bazény, jazdíme k moru, podnikáme dlhé túry. Na všetky naše dobrodružstvá nás sprevádzajú naše šperky a dostávajú zabrať. Ak aj vy premýšľate, či si svoje šperky vziať tento rok k moru alebo ich radšej nechať doma, odporúčame si vziať nielen tie, ktoré bežne nosíte, ale aj tie zo šperkovnice. Budete sa čudovať, ale predovšetkým zlatým šperkom aj šperkom s drahými kameňmi slaná voda prospeje. Pekne je vyčistí a oživí ich farbu. Vy tak letnú dovolenku môžete pojať aj celkom prakticky. Hlavne si dávajte pozor, aby ste ich pri radovánkach na pláži nestratili. Takýto obrúčku sa v piesku ťažko hľadá. Potom sú tu aj šperky z alternatívnych kovov a náhradiek, tie pri mori trpia lebo piesok obrusuje ich povrchovú farbu a niektoré z nich pri návrate z dovolenky vôbec nevyzerajú pekne. Čo škodí aj šperkom z dravých kovov je návšteva spa centier a termálnych zariadení, v ktorých sa vyskytuje voda sa sírou. Na škodu je aj časté saunovanie sa šperky.

Aké šperky vyberať?

Pretože sú šperky v lete veľmi namáhané, pokojne si môžete zaobstarať niektoré lacnejšie kúsky extra pre letnú sezónu. Ponuka je naozaj rozsiahla, my však na leto odporúčame vyberať pestré a nápadité šperky, ktoré pôjdu vidieť na míle ďaleko. Takéto šperky sa potom podieľajú na zviditeľnenie a rozjasnenie outfitu. Hlavne v letnej sezóne si viac ako inokedy môžete dovoliť nosiť aj šperky, ktoré si samy vyrobíte. Navliekanie perličiek a vymýšľanie rôznych kreácií vás bude baviť a čo vy viete, možno v sebe objavíte skrytý talent.