Šatky viazané „na piráta“ sú späť

Sledujete aktuálne módne trendy? Potom vám určite neuniklo, že sa vrátili šatky do módy. Nemyslíme však také, ktoré si letušky viažu okolo krku. Myslíme tie, ktoré sa viažu na hlavu. Takzvané šatky uviazané „na piráta“ je onen veľký comeback, o ktorom je reč.

Šatky a šály sú módne doplnky, ktoré sa zapísali do módnej histórie. A sú zároveň niečo, čo z módy pravdepodobne ani nevyjde. V posledných rokoch iba pribúdajú vzory, ktoré sa môžu nosiť, či spôsoby, ako šatky alebo šály viazať. Teraz sme sa vrátili do minulosti, keď sme si začali viazať šatky takzvane „na piráta“. Ako už bolo spomenuté, to je onen veľký comeback, o ktorom je tu reč.

Za znovu zavedením trendu stoja svetové celebrity

Pravdepodobne by tento kúsok nejakú chvíľu driemal v šuplíkoch šatníka, ale celebrity sa rozhodli inak. Napríklad taká Beyoncé – tá začala šatky na pirátov nosiť veľmi aktívne na svojej hlave. Keď sa k nej pridala Christina Aquilera, bolo jasné, že naozaj ide o veľký trend.

Ak by sme zapátrali v minulosti, zistili by sme, že takto uviazané šatky sa spájajú hlavne s deväťdesiatymi rokmi minulého storočia. Práve v tejto dobe boli šatky naozaj hitom číslo jeden, potom sa však na malú chvíľu trend odmlčal.

Súčasť minimalistického šatníka

Možno by ste si povedali, že šatka uviazaná takzvane na piráta patrí ku kontroverzným kúskom, dokonca k trochu extravagantnému štýlu. Lenže napodiv sa tento kúsok stal súčasťou minimalistického šatníka. Kombinuje sa väčšinou len s jednofarebnými tričkami, zavinovanými sukňami alebo voľnými plážovými nohavicami.

Dokonca trendu prišla na chuť aj hocijaká česká celebrita, influencerka alebo modelka. Niektoré ich nosia s úsmevom na perách, pretože si vždy spomenú na svoje detstvo a dobu, kedy chodili na základnú školu, kde sa takto uviazané šatky nosili s obľubou.