Roztrhané nohavice-stále dobrá voľba

„Dievčatko, prečo máš na sebe také škaredé roztrhané nohavice?“ – „Ale babi, to je teraz v móde,“ rozhovor, ktorý určite viedla nejedna vnučka so svojou babičkou. Často sa nad týmto trendom pozastavujú aj muži, prevažne otcovia (a to si väčšinou oblečenie svojich dcér či partneriek nevšímajú). Najskôr sa pýtajú, koľko daný kúsok stál. Keď im odpoviete, pretočí svoje bábiky a vyhlási, že by podobné džínsy vytvorili s pomocou nožníc počas pol minúty. To však nebýva často ono. Pre ženy sú lákavé tie hotové nohavice v obchode. 

Čo sa týka iba roztrhaných kolien, to s pomocou nožníc vytvoríte samostatne doma. Stačí sa pozrieť len po starších nohaviciach, ktoré už moc nenosíte. Zo starého kúsku potom počas dvoch šmiknutí vytvoríte módne džínsy, bez toho aby ste za ne minuli čo i jednu korunu. 

Zložitejšie býva domáce práce u tzv. „Boyfriend“ alebo „girlfriend“ džínsov. Stali sa populárnymi už minuloročnej leto a je až pozoruhodné, ako sa stále zvyšuje ich obľúbenosť. V obchodoch dobré kúsky tohto typu oblečenia vždy hneď zmizne, a to prevažne v prípade, ak sú ešte navyše aj v zľave. Mať šťastie na „girlfriendky“ so zľavou sa nestane totiž len tak kadejaké slečne. Zvyčajne sa pohybujú okolo tisícky, vo výpredaji je zakúpite napríklad za štyri stovky. A to už je naozaj rozdiel! Potom k nim aspoň dokúpite aj nejaký top. 

Roztrhané džínsy frčia v akomkoľvek prevedení. Najčastejšie sa stretávame s tými, ktoré majú roztrhané kolená alebo u ktorých trhance pokrývajú celé nohavice. Zvyčajne mávajú nižšiu sed (to sú, už spomínané, „friend“ nohavice). Ďalší typ, ktorý sa v móde opäť navrátil, spočíva v trhancom na nohaviciach. V lete sa dajú kúpiť roztrhané šortky, teraz vedú ale džínsy tohto štýlu. Zvyčajne bývajú kratšie – maximálne po členky. Keďže sú mierne roztrhané, pôsobí ešte kratším dojmom. K teniskám však vyzerajú úplne fantasticky!