Rozkladacie kreslá nielen do malých priestorov

Rozkladacie pohovky sú v našich domovoch veľmi častou súčasťou. Ľahko ich rozložíte av prípade potreby získate priestor na pohodlný spánok. V súčasnej dobe už sa vyrábajú natoľko kvalitné pohovky, že dokážu nahradiť posteľ a bez problému poslúžia aj dvom osobám súčasne. Avšak rozkladacie kreslá tak známe nie sú. Pritom dokážu túto funkciu tiež pomerne dobre splniť – a pritom ešte viac šetria priestor! Prečo by ste mali investovať do rozkladacích kresiel? A môžete na nich spať každý deň?

Je vhodné na každodenný spánok?

Nie všetky rozkladacie kreslá sú vhodné na každodenné spanie. Niektoré nie sú príliš pohodlné, takže na nich bude vhodné spať len z času na čas (napríklad, keď k vám príde návšteva). V súčasnej dobe už ale môžete kúpiť natoľko pohodlné rozkladacie kreslo, ktoré je vhodné skladať a rozkladať každú noc. Obvykle je rozkladacie kreslo vhodné iba pre jednu osobu. Pre dve osoby je spanie už nepohodlné (pravdou ale je, že sa predávajú aj priestrannejšie rozkladacie kreslá).

Ideálne do študentských bytov

Práve študenti hľadajú spôsob, ako sa vliezť do jednej miestnosti, ktorej priestor môže byť značne obmedzený. Nemajú príliš veľké finančné prostriedky, ktoré by mohli do vybavenia tejto izby investovať. Preto je pre nich rozkladacie kreslo ideálne. Nezaberie príliš veľa priestoru a účel splní. Samozrejme aj ďalší ľudia, ktorí potrebujú lacné spanie na obmedzenom priestore, také kreslo určite ocenia.

Čalúnenie kresla

Čím kvalitnejší materiál zvolíte, tým bude kreslo vyzerať lepšie a taktiež môže byť odolnejšie voči poškodeniu. Z koženky ľahko odstránite prípadné nečistoty, textilné poťahy sú náročnejšie na údržbu, avšak obvykle dlhšie vydržia. Koženka totiž časom môže popraskať a kreslo tak stráca na svojom vzhľade. Čalúnické látky sú obľúbené a sú príjemné na dotyk. Dostupné sú v celom rade farieb, takže ich veľmi ľahko začleníte do svojho interiéru.