Retro je oficiálne späť. Nad čím po rokoch neohrnovat nos?

Dlho sa o tom hovorilo, teraz je to oficiálne tu – reč je o retro, o ktorom sa dlho hovorilo a špekulovalo, že sa opäť vrátilo do módy. S retro štýlom sa opäť vrátila aj divokosť osemdesiatych rokov, počas ktorých ľudia chceli vynikať z davu, chceli so svojím oblečením odlíšiť. Z týchto dvoch oblastí si dnes môžeme vyberať modely, ktoré budeme nosiť. Nad radom z nich sme v minulosti ohrňovali nos, teraz sa to však nehodí, pretože to sú naozaj veľké trendy. Len s nimi zaujmete.

Zamerajme sa ako na retro kúsky, tak sa zamerajme na kúsky z dnes už nestarnúcich osemdesiatych rokov. Obe dve fázy v histórii módy priniesli do súčasnej módy niečo, čo stojí za hriech a na čo si stojí našetriť.

Čo nám prinieslo retro

Ako sme spomenuli, dlho sa nad tým uvažovalo, teraz je však oficiálne späť a hlási svoj comeback. Rieš je o retro štýle, ktorý nám do dvadsiateho prvého storočia priniesol nadýchané rukávy, a to ako na blúzkach, tak na šatách. Nebojte sa nosiť topy s nariasenými rukávmi, dnes je to naozaj po rokoch opäť in. Rovnako tak in sú kostýmy, ktoré však môžete mať nie v nudnom strihu, ale naopak v strihu pomerne atraktívnym. Kostýmy dnes už nie sú zložené len z dlhých nohavíc a vršku s dlhým rukávom, dnes existujú kostýmy so šortkami alebo so štýlovými košeľami s krátkymi rukávmi.

Čo nám priniesla osemdesiate roky

S retrom sa do módy opäť dostala po rokoch aj osemdesiate roky, ktorá sa niesla v znamení extravagancie. Opäť sa tak môžeme radovať z neónových farieb, ďalej tiež z obličiek, ktoré plne nahradili bežné batôžky a kabelky, alebo sa tiež môžeme radovať z menej obľúbených zvonových nohavíc. Keďže sa však takzvané zvonové nohavice pristrihli nad členky, nie sú až tak neatraktívne, ako ich má človek zarytých v pamäti.

Spoločne s týmito kúskami sa opäť vrátili topánky s výkrojom do V alebo tiež batikované modely, ktoré opäť nie každý mal v láske.