Pri výbere plaviek sa riaďte svojou postavou

V obchode obdivne pokukujete po nejakých plavkách. Na figuríne vo výklade vyzerajú úplne skvele, za to na vás je to o poznanie horšie. Ako vôbec poznať, čo mi pristane? Niektoré ženy sa silou mocou napchajú do toho, čo sa im páči na ideálnych postavách a nechápu, že nevhodne vybraným modelom jenom zbytočne zdôrazňujú svoje nedostatky. Pritom keby si vybrali lepšie, môžu byť krásne aj ony. Ako sa teda popasovať s výberom plaviek? 

Premyslite si, čo vám pristane 

Najlepšie bude, keď si pred kúpou premyslíte, čo by vašej postave mohlo slušať, a tomu svoj výber prispôsobíte. V obchode vám potom bude jasné, po čom sa obzerať. Zmierte si sa tým, že nie všetko, čo vyzerá nádherne na štíhlounkých často až anorektických modelkách bude rovnako skvele vyzerať aj na vás. Ak toto budete rešpektovať. Vaše nákupy sa výrazne zjednoduší. 

Máte malé prsia? 

Zväčšiť objem pŕs pomôžu rôzne riasenie okolo pŕs alebo volániky, ale aj samotné výrazné farby. Vlastníte príliš veľké pozadie? Odpútajte od neho pozornosť treba veľkým dekoltom. Hlboký výstrih vám pomôže. Dobrou voľbou sú tiež plavky s nohavičkami do pásu, ktoré pozadia zakryjú. Ak volíte dvojdielne plavky, potom s nohavičkami do pásu, u jednodielnych plaviek potom menej nápadný hladký spodok, ktorý by mal snahu zvýrazňovať zadnú časť tela. 

Mašľa zdôrazní krivky 

Čo robiť s chlapčenskou postavou s malými prsiami a úzkymi bokmi akoby bez pasu? Tu sa hodí zaujímavé farebné kombinácie, výraznejšie vzory. Tiež úplne asymetrické strihy, treba jednodielne plavky s jedným bokom prestrihnutým, druhým nie môžu urobiť dobrú službu. Vítaným spestrením sú rôzne šnurovanie, mašle, kvety či iné ozdoby na bokoch a medzi prsiami, šnúrky, to všetko zvyšuje dôraz na obliny. Veľké prsia by mala mať dobre tvarované košíčky, plavky s výstuhou. Nie je nič horšie, než visiace vnady. Silnejší postavám pristanú jednodielne modely s výraznými vzormi, farbami a vyšším pásom a výstrihom u pŕs.