Prečo mať v domácnosti izbové rastliny?

V dnešnej dobe všetci túžime po jednoduchosti a kráse. Preto často na parapety staviame kvitnúce, ale umelé kvety. Tým sa však nevedomky pripravujeme o množstvo výhod, ktoré nám živé izbové rastliny môžu priniesť. Veľa z nich pritom nie je nijako zvlášť náročných. K dostaniu sú kvety, ktoré nemusíte príliš často zalievať ani hnojiť a prežiť dokážu v rôznych podmienkach. Keď sa nad tým zamyslíte, možno tiež dôjdete k záveru, že vziať raz za deň či raz za dva dni kanvičku s vodou ruky vám vlastne neublíži. Nemusíte si ani požičiavať veľké atlasy rastlín, aby ste vedeli ako so zeleným potešením zaobchádzať. Väčšinu informácií vám poskytne predavačka v kvetinárstve pri pokladni alebo vo voľnom čase strýko Google a teta Wikipédie. Nebojte sa teda vyraziť do kvetinárstva a zakúpiť si pár živých izbových rastlín. Prečo?

Okrasa, vôňa a osobitosť

Pokiaľ do svojej domácnosti zaobstaráte izbové rastliny, neskutočne tak vyplníte prázdne a smutné parapety a celkovo oživíte miestnosti. Rastliny bytu či domu dodajú na útulnosti a osobitosti. To aký kvet si na parapet postavíte, totiž mnohé prezradia o vás samotných. Pokiaľ budete na prázdne miesta vo vašom obydlí umiestňovať kaktusy, budete pôsobiť kreatívnym dojmom. V prípade, že sa u vás zabýva väčšia izbová rastlina pripomínajúca strom, môžete ostatným prezradiť, že máte radi tradície a zakladáte si na dobrých vzťahoch s ľuďmi. Príkladom takejto izbovej rastliny je napríklad fikus.

Veľa izbových rastliny tiež nádherne kvitne. Príkladom môže byť Čínska ruža alebo Ibištek. Kvety majú nádhernú červenú farbu, sú veľké a uprostred majú pestík obalený žltými tyčinkami, ktoré obsahujú peľ. Izbové rastliny teda dokážu nádherné ozdobiť vašu domácnosť.

Čistý vzduch

Živé izbové rastliny skvele prečisťujú vzduch a dodávajú cez do miestností kyslík. Vie tiež zbaviť miestnosti rôznych toxických látok a nečistôt. Do miestnosti, kde spíte, si ale radšej živé izbové rastliny nedávajte. V noci totiž kyslík z priestoru okolo seba berú.