Pravidlá, ako vybrať topánky. Obujte si pohodlie a štýl zároveň

Vybrať si ideálnu obuv je niekedy veľmi ťažké. Na trhu sa nachádza mnoho modelov, z ktorých každý nám aspoň trochu učaruje. Lenže pretože si nemôžeme kúpiť všetky topánky na trhu, musíme sa rozhodnúť pre pár, ktorý nám najlepšie padne. So správnym výberom pomôžu pravidlá, vďaka ktorým nájdete modely, vďaka ktorým si nohy vlastne nezničíte.

Hlavne priestor a potrebnú pružnosť

Najmä elegantné topánky vedia nejednu ženu takzvane omotať okolo prsta. Je však pravdou, že také topánky bývajú veľmi často nepohodlné. Pri ich výbere sledujte hlavne priestor a ich pružnosť. Keď si ich obúvate, pozerajte sa, či nemáte vybočený palec alebo malíček, prípadne či nemáte takzvané kladivkové prsty.

Vhodné sú topánky, ktoré majú zaoblený tvar prednej časti. Aj keď sú štýlové topánky do špičky, prsty v nich doslova trpia a už po pár hodinách sa budete tešiť na moment, kedy ich zložíte z nôh.

Podpätok? O rozumnej výške?

Pokiaľ sa chcete vyhnúť nepríjemnej bolesti nôh, dôležitý je vo vašom prípade výber správneho podpätku. Zatiaľ čo na niektorých sa nedá prakticky chodiť, na iných je podpätok príjemnou záležitosťou, navyše sa vďaka nemu predlžuje postava.

Pri výbere topánok s podpätkom pamätajte na príležitosti, ku ktorým ich budete nosiť. Pokiaľ hľadáte vhodné obutie pre každodenné, celodenné nosenie, nekupujte si topánky s podpätkom vyšším 2,5 cm, u dám sú povolené maximálne 4 centimetre.

Materiál sa podieľa na miere komfortu

Nielen celkové spracovanie alebo podpätok majú vplyv na to, aké topánky s vami pôjdu domov. Sledujte aj materiál, ktorý by mal byť mäkký, dostatočne priedušný, tiež by mal absorbovať vlhkosť a prispôsobiť sa anatómii nohy.

Na trhu sa bohužiaľ stále častejšie stretnete s modelmi, ktoré sú zo syntetického materiálu, ktorý práve nie je priedušný podľa predstáv, tak pozor na to.