Praha ako mesto filmu. V akých hollywoodskych snímkach si zahrala hlavnú rolu?

Do Prahy, hlavného mesta Českej republiky, sa ľudia neschádza len za tunajšími pamiatkami, ale zosúva sa sem aj režiséri. O Prahe sa totiž hovorí veľmi často medzi filmármi, je to mesto plné krás a pre filmových bijak je to mesto ako stvorené. Navyše je tu v porovnaní s inými mestami relatívne bezpečne, čo je ďalší dôvod toho, prečo sa sem filmári schádza.

Ak si myslíte, že sa v Prahe točí iba české filmy, potom sa pletiete. Práve do Prahy totiž mieria skôr hollywoodska produkcia, ktorá u nás pripravuje najlepšie trháky. Poďme si spomenúť niekoľko hollywoodskych snímok, v ktorých si môžete všimnúť krásneho hlavného mesta Českej republiky.

Van Helsing

Ste milovníkmi skôr mysterióznych snímok? V tom prípade určite milujete film Van Helsing. A ak ste si všimli, že sa táto snímka nakrúcal práve v Prahe? Okrem iného sa film točil aj na iných miestach Českej republiky, ale Praha vo filme s Hugh Jackmanom v hlavnej úlohe dominovala. K videniu je napríklad kostol na Malej Strane alebo pražská Kampa. Z iných miest v Česku možno vypichnúť napríklad Pernštejn alebo Tábor.

Agent bez minulosti

Ďalším snímkou, ktorý sa točil v Českej republike, je film Agent bez minulosti pochádzajúce z roku 2002. V celom filme je možné vidieť hneď niekoľko pražských miest, ku ktorým patrí napríklad Strahovský kláštor, tiež Čertovka alebo pražská Kampa. Taktiež je k videniu Senovážné námestí. Síce sa opäť celý snímok nenatáčala len v našom hlavnom meste, Praha hrá jednu z hlavných úloh.

Amadeus

Spomínate si na snímku Amadeus pochádzajúci z roku 1984? Jedná sa o unikátnu oscarový snímok režiséra Miloša Formana, ktorý sa nakrúcal nielen vo Francúzsku a v Rakúsku, ale aj v prenádherné Prahe. Vo filme sú zachytené konkrétne detaily karlínskej Invalidovne alebo tiež Strelecký ostrov či Stavovské divadlo.