Pohodlnosť, minimalizmus a extravagancie. Trendy roka 2021

Rok 2021 už je v plnom prúde a aj napriek prebiehajúcej Koronavirové kríze sa stále určujú nové módne trendy. Vpustite do svojho šatníka trochu sviežosti a šmrncu. Tento rok totiž prináša hlavne pohodlnosť, voľnosť pohybu a minimalizmus. Rýchlu módu začína striedať ideál udržateľných kúskov a miznú aj rodové prvky.

Sako v hlavnej úlohe

Tento kúsok oblečenia bol dlho vnímaný len ako formálne súčasť kostýmu, ktorý sa hodí do prostredia kancelárie, na poradu alebo prednášku. Takým časom je ale koniec a sako sa povyšuje na pozíciu, ktorú dlhý čas držali bundy a športové blejzre.

Trendom roku 2021 je však sako v o niečo väčšej veľkosti, než je obvyklé. Ak ste doteraz merali tento kus oblečenia podľa ramien, teraz si vyberte kus, ktorý bude o veľkosť väčšia, ale bude vám v ňom pohodlne. Tento trend uspel napríklad v minulých rokoch pri džínsových nohavíc, kde sa presadil typ „boyfriend“ alebo tzv. „Moms“.

Bez rúšok ani na krok

Keďže celý svet zavádza opatrenia a ľudia vychádzajú so zakrytými ústami, bolo len otázkou času, kedy sa z rúšok stane nový trend. Najviac však vedú farebne neutrálne, ktoré nekazí dojem z outfitu a decentne zakrývajú tvár.

Keď šokovať, tak farbou a materiálom

Kým v minulých rokoch išlo predovšetkým o formu, dnes je trendy experimentovať s farbami a materiálom. Do popredia sa dostávajú šokujúce a živé farby, háčkované alebo pletené topy a minimum vzorov. Výsledné módne kúsky sú tak extravagantné, ale zároveň stále v duchu minimalizmu. Väčší dôraz sa kladie na pôvod materiálu, firemné zásady a udržateľnosť. Vďaka kvalitnému výberu sa potom z oblečenia stávajú odolné kúsky, ktoré budú v šatníku žiariť pri správnej starostlivosti i roky.

Pre muža alebo ženu?

Sloboda generových rolí už prestúpila aj do módneho sveta. Aj muži môžu používať make-up, nosiť šaty a ženy si zasa môžu vychutnať nohavicový kostým s teniskami. Hlavným cieľom nasledujúcich rokov je, ako sa zdá, zbúrať zažité konvencie a ukázať svetu, že sa každý prostredníctvom módy môže vyjadriť.