Pletenina stále letí: skúste čiapku ako angorský králik

Stará, ale stále dobrá klasika aj nové hravé a kreatívne návrhy, tak vyzerajú trendy v oblasti čiapok pre tohtoročnú zimu. Skrátka a dobre nejde o žiadny jednotný diktát, čo nosiť a čo nie. Máte na výber zo širokého spektra obľúbených aj nových modelov a môžete si vybrať podľa chuti. Zababušte teda hlavu do mäkkého a nebojte sa, že vám to tento rok nebude slušať.

Nápisy zaručene upútajú

Nestarnúci sú klasické pletené čiapky. Hrejivé, mäkkučké, dobre nositeľné. Tu sa nedá nič pokaziť. Zvlášť keď si vyberiete celú sadu čiapky, šál a rukavice. V kurze sú modely z angorskej vlny, ktoré pôsobia obzvlášť nadýchane a budete sa v nich cítiť ako v perinke. Dokonale street trendy budete treba v čiapke s našívanými nápisom, ale ak máte radšej niečo umiernenejsieho, pokojne poslúži jednofarebná alebo dvojfarebná nadýchaná pletenina. Tiež vysoká pletenina vyzerá na hlavách prekvapivo dobre.

Chlpatá kožušina rovno z Aljašky

Milujete zimu a túžite vyzerať ako obyvateľov Aljašky? Potom vás tohtoročná zima skutočne poteší. Módni návrhári doslova chrlí chlpaté kožušinové čiapky v severskom štýle. Vďaka nim vám zaručene zima nebude, teplá kožušina nedovolí, aby vám niečo len ľahučko prechladlo. V móde sú kožušinové čiapky s klapkami, ktoré môžu voľne visieť, odstávať aj byť pevne obtočený pod krkom, pripevnené pod bradou. Záleží čisto na vás, čo vám bude najviac pristane a vyhovovať.
Ozdobte sa výšivkami peruánskych indiánov
Ethno štýl je v móde a nevyhol sa ani čepicím. Je-libo čiapku s peruánsku výšivkou a vrkôčiky pozdĺž hlavy? Máte ju mať. Keď skúsite napríklad na pleteninu našívané rôzne ethno aplikácie (výšivky) určite upútate pozornosť. Pozor ale, aby sa tieto pomerne výrazné motívy nebili s niečím vo vašom outfite. Mali by ste všetko dobre zladiť a dať si pozor, aby ste nevyzerali gýčovito. Konečne dámy s pekne tvarovanou guľatou hlavou môžu skúsiť niektorý z francúzskych baretov.