Pigmentové škvrny musia preč

Nepekné pigmentové škvrny sú zlým snom snáď každej ženy, ktoré na jej pleti záleží. Ak sa objaví, chceme sa ich za každú cenu a najlepšie čo najrýchlejšie zbaviť.

Je potrebné najprv zistiť, prečo sa tieto škvrny na koži tvoria, aby sme mohli robiť všetko preto, aby vôbec nevznikli. Ak už sa tak stalo, nezúfajte, nebude to síce ľahký boj, ale zvládnete ho a vyjdete ako víťaz.

Prečo sa pigmenty objavujú

U každého môže byť príčina vzniku týchto škvŕn iná. Svoj podiel viny na ich vzniku môžu niesť hormonálne zmeny, zápalové kožné ochorenie, starnutia alebo tiež dedičnosť. Musíme si dať tiež pozor, či nás telo týmito škvrnami neupozorňuje na ochorenie pečene alebo obličiek. V mnohých prípadoch je ale vinníkom hlavne UV žiarenia.

Je teda nutné v prvom rade navštíviť lekára a zistiť príčinu týchto pigmentov a vylúčiť vážne ochorenia. Ak sa tak stane, je potrebné dodržiavať pár pravidiel a škvrny sa zmiernia alebo úplne zmizne. Aké pravidlá to sú?

Slnko je nepriateľ

Slnečnému žiareniu je dobré sa čo najviac vyhýbať. Je potrebné vyhnúť sa pobytu na slnku hlavne cez poludnie, keď je jeho žiarenie najsilnejšie. Ak sa pobytu na slnku nejde vyhnúť, použite opaľovací krém, ktorý vás pred škodlivým UV žiarením aspoň trochu ochráni.

Stop cigaretám

Nielen pre vaše pľúca, ale aj pre vašu pleť nie je fajčenie zrovna vhodné. Takže ak sa týchto škvŕn chcete zbaviť, cigarety vážne zahoďte.

Ako sa škvŕn zbaviť

Je potrebné zakúpiť krém, ktorý obsahuje kyselinu salicylovú, vitamín C a kyselinu citrónovú. Ak sú škvrny na povrchu, skúste peeling z lekárne. Tento peeling spôsobí sloupnutí vrchnej vrstvy kože.