Päť metód, ako dokonale zbaviť dlaždice nečistôt

Rôzne druhy a motívy dlaždíc sú dodnes neoddeliteľnou súčasťou našich kuchýň a kúpeľní. Dôvody sú jasné. Jedná sa o úplne nadčasový materiál, ktorý dlhé roky odoláva prúdu času, dopĺňa príjemný vzhľad miestnosti a ľahko sa z neho dajú odstrániť rôzne škvrny a nečistoty. Samozrejme ale len za predpokladu, že viete, ako na to.

Každá žena v domácnosti určite veľmi dobre vie, ako ťažko sa dlaždice zbavujú kvapôčok tuku. Čistenie spojov jednotlivých dlaždíc tiež dokáže zobrať veľa času i energie. Ak vás tieto skutočnosti pravidelne trápia, ste u nás na správnej adrese! Radi vám totiž poradíme niekoľko jednoduchých trikov, vďaka ktorým sa nečistôt ľahko zbavíte a podarí sa vám zachovať dlaždice stále lesklé ako v momente, kedy ste si ich kupovali.

Ako zbaviť dlaždice škvŕn

Na zbavenie nečistôt vašich dlaždíc môžete pristúpiť hneď niekoľkými spôsobmi, ktoré vám jeden po druhom popíšeme.

Metóda 1

Do štyroch litrov vody pridajte štyri polievkové lyžice bóraxu (ktorý je k dostaniu v lekárňach a alebo obchodoch pre záhradníkov). Následne pridajte ešte 100 ml octu a 100 ml amoniaku. Použite túto zmes k vyčisteniu dlaždíc a potom už len sledujte úplne skvelý výsledok, ktorý navyše ani nezanechá šmuhy.

Metóda 2

V 0,5 litra vody rozpustite 3 polievkové lyžice sódy. Látku pomocou hubky nanášajte na povrch dlaždíc. Škáry medzi dlaždicami drhnite starým kefkou na zuby, taktiež za použitia pripravenej zmesi.

Metóda 3

Vezmite si do ruky plátok citróna a potrite jeho šťavou zanesené miesto na dlaždiciach. Kyselina citrónová do 15 minút usadený tuk zmäkčí a vy ho ľahko odstránite obyčajnú hubkou.

Metóda 4

Naozaj staré mastné škvrny môžu byť odstránené vďaka nanesení sójové kaše, na ktorú sa neskôr ešte nastrieka ocot. Po vytúženú reakcii stačí miesto opäť len utrieť hubkou alebo mäkkou handričkou.

Metóda 5

Ak sa vám spoja dlaždíc nepodarí očistiť žiadnu z predchádzajúcich metód, nechajte ich poriadne vyschnúť a potom ich potrite parafínovú sviečkou. Tento postup sa dá využiť aj v prípade, že sa v škárach usadila pleseň.