Oriešok menom podprsenka: Ako vyberať, aby správne sedela?

Prsia často narobia ženám nemálo starostí. Voľba tej správnej podprsenky, ktorá bude pohodlná, nebude nikde ťahať ani tlačiť, totiž nie je jednoduchá. Navyše by podprsenka tiež mala pekne vyzerať, dobre tvarovať prsia, pekne sa schovať pod šaty, príliš na seba neupozorňovať. Niektorým ženám trvá dlhé roky, než kvapnú na tú správnu, ktorá im bude vo všetkých ohľadoch vyhovovať. Ako pri výbere postupovať? 

Keď vám podprsenka nesadne … 

Podprseniek je na našom trhu veľa v rôznych tvaroch, farbách a veľkostiach. Napriek tomu výber podprsenky mnohokrát nepatrí medzi obľúbené disciplíny. Neraz sa stane, že vyskúšaná podprsenka pri opakovanom nosení niekde tlačí, škrtí, jednoducho nesedí. A to ste mali na začiatku pocit, že je to tá pravá. Nie je. Ako sa teda výberu zhostiť? Úplne najdôležitejšie sú dve veci: veľkosť obvodu a košíčky. Aké chyby ženy robia pri výbere? 

Obvod musí byť perfektné 

Zvolí zbytočne veľký obvod. U zapínanie na chrbte sa podprsenka vlní. Veľakrát sa aj posúva nahor. Najlepšie je pri skúšaní zapnúť podprsenku na prostrednej háčiky. Na tie by mala dokonale sedieť. Následne je možné ju povoliť aj pritiahnuť. Ak si nie ste istá zvoleným obvodom, jednoducho sa pokúste podprsenku od tela na chrbte odtiahnuť. Keď sa vám vytvorí medzera odhadom na päť centimetrov, siahnite po menšom obvode. 

Pozor na veľkosť košíčkov 

Dôležité je, aby perfektne sedeli košíčky. Pri pohybe by nikdy prsia nemala vypadávať. Ak sa to deje, je lepšie vziať väčšie košíčky. Tiež je nutné, aby okraje košíčkov sedeli na prsiach. Nesmie medzi nimi byť medzera, ktorá spôsobuje odstávaniu, ale zároveň je neprípustné, aby sa do pŕs zarezávali. Nikdy sa nesmie tiež okraje košíčka krabatit. Tieto znaky napovedajú, že je nesprávna veľkosť košíčka alebo strih. Rovnako tak sa nesmú zarezávať ani padať ramienka.