Oranžová pri liečbe depresií, fialová na migrény. Alebo ako farby ovplyvňujú náš život

Všimli ste si niekedy toho, čo všetko má vplyv na váš život? Čo všetko váš každodenný život ovplyvňuje? Vplyv na náš každodenný život má napríklad to, ako sa vyspíme. Ak sa vyspíme zle, nie sme produktívne, práca nám neodsýpá, nie sme v dobrej nálade. Rovnako tak náš život ovplyvňujú aj farby okolo nás. Vedeli ste, že napríklad žltá farba je farbou optimistickú a veselú? Že žltá farba udržuje človeka v bdelosti a že ho povzbudzuje ku koncentrácii? Modrá na druhú stranu upokojuje a zvyšuje sústredenie, znižuje tiež rytmus dýchania. Prezraďme si viac o ďalších farbách, ktoré majú vplyv na nás a náš život.

Oranžová

Oranžová farba je farbou optimizmu a veselé mysle. Je to farba plná energie a povzbudenie. Oranžová zvýši u človeka ctižiadosť, tiež navodzuje radosť a pocit vnútornej sily. Nie je tak agresívne ako napríklad červená, avšak aj tak povzbudzuje chuť k jedlu. Urýchľuje aj trávenie a je efektívna pri liečbe depresií. Ak si s ňou chcete vymaľovať izby v domácnosti, zvoľte skôr menšie priestory.

Fialová

Fialová farba je obľúbenou farbou mnohých ľudí. Nemôžeme sa tomu čudovať, veď je to farba duševné sily a osobitosti. Ľahko sa kombinuje. Ideálne ju kombinujte s citlivou modrou alebo s prudkou červenú. Fialová farba lieči nielen depresie, ale aj migrény, ktoré bohužiaľ sužujú hlavne ženy. Tiež posilňuje meditáciu, znižuje chuť do jedla a človeka upokojuje.

Čierna

Čierna farba je braná ako farba smútku a straty. Aj preto by sa jej mali vyhnúť ľudia, ktorí majú sklony k depresiám a k zrúteniu. Aj keď je však čierna synonymom smútku, rovnako ju mnohí ľudia dávajú do svojho interiéru. Najmä milovníci dizajnových domovov na čiernu nezabúdajú, pretože tá krásne všeličo zvýrazní.

Biela

Na druhú stranu biela je farbou čistoty a nevinnosti. Aj preto si ju obliekajú vo svoj svadobný deň nevesty. Biela farba symbolizuje nové začiatky a tiež pokoru a oslobodenie. Napomáha dokonca pri liečbe vírusových ochorení, tiež pomáha vyplaviť jedy z organizmu.