Očistite topánky od bežných nečistôt rýchlo a hravo!

Topánky sú pre mnohých ľudí to najlepšie, čo vo svojom šatníku skrývajú. Ide o absolútne nevyhnutný kúsok, vďaka ktorému by sme nemohli vyjsť z domu, ak by sme ho nemali. Ženy si na obuv značne dbajú, preto sa nie je čomu diviť, keď ich topánok je úplne plný botník. Skrátka každý outfit musí mať svoje topánočky, ktoré k nemu stopercentne ladí.

Niekedy však ich údržba nie je tak ľahká, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pri kúpe si ani neuvedomujeme, že sa nám čoskoro môžu značne poškodiť. V poslednej dobe je na internete najčastejšie vyhľadávaným dotazom to, ako ide účinne vyčistiť biele tenisky. Návodov a nápadov je na internete habadej, ale ktorý je ten stopercentne efektívny? Samozrejme si na svoje prídu aj tí, ktorí hľadajú odpovede na otázku, ako dostať napríklad soľ z topánok alebo ako najlepšie a najefektívnejšie ide odstrániť žuvačka z podrážky topánok. Takých chýb, ktoré sa nám na topánkach môžu stať, je naozaj veľa, preto si poďme zodpovedať, čo je na čistenie obuvi najlepším a najúčinnejším liekom.

Ako docieliť opäť bielych tenisiek?

Pri čistení tenisiek musíme mať na pamäti, že nikdy nebudú tak biele, ako keď sme ich prvotne kupovali. Nikdy žiadny trik ani prípravok nevyčistí topánky do takej jasne bielej farby, v akej boli vtedy, keď sme ich kupovali. Ovšem môžeme k takému čistejšiemu efektu značne prispieť, a to najmä vďaka prostriedku Cif, ktorý je veľmi účinný. Pomáha však tiež aj mydlová studená voda alebo napríklad zmes sódy a bieleho octu. Než sa však do drhnutie tenisiek dáte, majte na pamäti, že je nutné ich umývať pod studenú, nie teplou vodou.

Ako vyčisti semišové topánky?

Semišové topánky sú kapitola sama o sebe. Čistenie týchto topánok je niekedy naozaj ťažké a veľa ľudí nevie, ako si s týmto poradiť. Preto tu máme nasledujúce tipy. Ak na semišových topánkach máte napríklad fliačik, ktorý nejde umyť, skúste si ho potrieť obyčajnú kriedou na tabuľu, potom jemnou kefkou semiš vykefujte smerom von zo semišové látky. Nepoužívajte však rôzne chemické potreby, pretože práve takýmito prípravkami by sme mohli topánky úplne zničiť.

A čo kožená obuv?

Kožená obuv sa najlepšie ošetruje krémom na kožu.