Objavte s nami výhody a nevýhody keto diéty

V poslednej dobe sa stále viac stretávame so ženami, ktoré sú doslova zapálené do toho, aby schudli. Lenže cvičiť a upraviť si jedálniček – to sa im práve dvakrát nechce, pretože majú za to, že takto rýchlo nemôžu schudnúť ani náhodou. Bohužiaľ je to však najúčinnejšie riešenie chudnutie, ktoré v sebe prináša to, že sa u tohto ako u jediného spôsobu chudnutia nevyskytne JOJO efekt, ktorý by nám vždy nevítané a úplne očakávane priniesol taká kilá, ktorá sme zhodili, a ešte v dvojnásobnom (niekedy aj v trojnásobnom) množstve. A po tom rozhodne nikto netúži.

Škoda, že si túto možnosť JOJO efektu neuvedomujú ženy, ktoré sa púšťajú do najrôznejších diét. Práve vďaka diétam sa síce môže schudnúť, ale jedná sa len o veľmi krátke chudnutie, pretože potom JOJO efekt naozaj príde a už ho len tak nevyženie. V poslednej dobe sa ženy uchyľujú k diéte, ktorá sa nazýva „keto diéta“. Je obľúbená najmä vďaka tyčinkám, ktoré naozaj fungujú, ale patrí táto diéta azda medzi výnimky? Nie! Všade sa síce hovorí, že JOJO efekt je absurdné, on však predsa príde. Poďme si však povedať všeobecné výhody a nevýhody tejto diéty.

Aké sú nevýhody?

Medzi nevýhody tejto diéty patrí napríklad to, že ju nemôže užívať ten, kto má cukrovku alebo iné metabolické ochorenia. Ide navyše o veľmi jednotvárny jedálniček, preto hrozí, že si závažne poškodíme obličky alebo ochorieme nejakými kardiovaskulárnymi chorobami. Nedostávame navyše také živiny do tela, ktoré potrebujeme. JOJO efekt je však samozrejmý, bohužiaľ. Často sa stáva, že mávame nárazovo naozaj silnú chuť na sladké, ale naše zažívanie môže byť poškodené hlavne tak, že do tela nebudeme dostávať potrebné množstvo vlákniny a vitamínov.

Aké sú výhody?

Aj cez rad nevýhod má táto diéta aj svoje výhody. Ide najmä o to, že sa relatívne skoro dočkáme (hoci chvíľkového) úbytku na váhe. Keto diéta obsahuje potraviny, ktoré v nás vyvolávajú pocit nasýtenosti, teda sa nebudeme mať tendenciu prejedať alebo nebudeme jesť veľké porcie. Pri tejto diéte sa ale musí dodržiavať aj iné pravidlá zdravého životného štýlu! Teda pohyb a pitný režim je nutnosťou!