Obdobie svetrov nekonční. Aké sa oplatí mať v zbierke?

Jar sa ešte nenesie v znamení vysokých teplôt, svetre tak minimálne počas prvých dvoch jarných mesiacov ešte znosíte. Chladné počasie sužuje aj jar, a tak si ešte osviežte zbierku svetrov novými kúskami. Nedávno dokonca módne kritici vystavili pre verejnosť zoznam niekoľkých konkrétnych svetrov, ktoré by mali byť v zbierke každej ženy. Pozrite sa do zoznamu a zistite tak, či máte vo svojej zbierke naozaj všetky svetrové modely, ktoré sa dnes nosí.

Ak ste si mysleli, že existujú dva alebo tri typy svetrov, potom ste sa pomýlili. Svetrov je oveľa viac. Vo vašej zbierke by podľa kritikov nemal chýbať béžový sveter, ktorý sa pekne ladí a ktorý je takzvanou nestarnúca klasikou, ktorá sa hodí úplne ku všetkému. Okrem béžového svetra by ste nemali chýbať aspoň jeden šedý sveter, ktorý je opäť univerzálnym kúskom, s ktorým budete vždy na všetko pripravená. Pekne sa ladí s elegantnými nohavicami a výraznými šperky.

Prezraďme si však ďalšie svetre, bez ktorých sa podľa nákupných kritikov naozaj nezaobídete.

krémový kardigan

Kardigany sa stali v posledných rokoch niečím, čo ženy vo svojej zbierke nesmie chýbať. Ak vám smieme odporučiť konkrétny typ, odporúčame vám krémový kardigan, ktorý pôsobí veľmi romanticky a nežne. Naviac je v takej farbe naozaj nadčasový a zamilujete si ho na prvý pohľad. Pekne vyzerá predovšetkým v kombinácii s džínsy alebo s kvetovanými šaty. Pri vyberaní vhodného krémového kardigan voľte skôr objemnejšie a kratšie modely.

Čierny rolák

Sveter s rolákom, to je tohtoročný hit. Môžete ho mať v mnohých farbách, my však odporúčame mať tento typ svetri v čiernom prevedení. Ľahko ho skombinujete napríklad s nohavicami, ale tiež sa zladí s výraznejšou sukňou alebo napríklad s šaty či pestrofarebnou košeľou. Hodí sa najmä do chladnejších dní, vrstvenie s ním bude úplne ľahké.