Nejde vidieť, a napriek tomu k nám patrí

Reč je o spodnom prádle. Že nejde vidieť, tak to mu vždy nie je. Doba je však už tak pokročilá, že sa vyrábajú napríklad podprsenky bez ramienok alebo samo držiace podprsenky. Dokonca strihy oblečenia (tričiek, topov a šiat), sú tak na úrovni, že krásne spodná bielizeň zakryjú. 

Vyber to správne 

Skoro by sa dalo povedať, že spodná bielizeň má dušu a patrí k nášmu telu. Predsa len má zabezpečovať komfort, pohodlie, bezpečie a tiež kladne pôsobiť na pohľad. 

Mnoho žien, však stále nevie, akým spôsobom vybrať správne spodnú bielizeň. Týka sa to aj nohavičiek a táng. 

podprsenka 

Ak sa vydáte na lov tohto druhu bielizne, najprv vyberte veľkosť, až zistíte tú správnu, ešte len riešte vzhľad a dizajn. 

Po oblečenie majte na pamäti tieto kroky: 

neuteká hore 

Po zapnutí, by mali byť v rovnakej rovine, ako kostice vpredu. Nemalo by zapínanie akýmkoľvek spôsobom utekať hore. Je dôležité si tento stav strážiť – mohlo by vám to postupom času ublížiť. 

voľnosť obvodu 

Nové prádlo zapínajte na nejvolnější háčik, ak sedí, je to v poriadku. Skúste si zapnutej bielizeň pritiahnuť od chrbtice. Pri správnej veľkosti by nemala byť medzera väčšia ako na 2 prsty. 

ruky hore 

Vždy si podprsenku vyskúšajte v upaženie, predpažení a tiež s rukami nad hlavou. Môže sa to zdať ako slušný telocvik, ale prsia vám nesmie nikde vyliezať, alebo podprsenka „cestovať“. 

žiadne rezanie 

Ďalší dôležitý bod správneho výberu pohodlného a a zdravého nosenia bielizne je, žiadne rezanie. Vybrali ste si vysnívané bielizeň a ramienka sa vám nijako nezarezávajú? Ani obvod, ani kostice ani ramienka? Potom je na mieste veľká gratulácie. Správna voľba. 

Ramienka vždy uvoľňujte tak, aby boli na tele ako tričko nie ako bremeno. 

kostice 

V žiadnom prípade nesmie dráždiť, škrtiť, škriabať či inak obmedzovať pohyb. Ide o vaše pohodlie a koniec koncov i zdravie. 

Sed, záklon, predklon, povyskočeniu 

Posledný rada, skúste sa pohybovať ako v bežnom živote. Sadnúť si, k vôli obmedzenosti pohybu či možnému tlačenie alebo škrtenia pod prsiami. Predkloniť sa, aby vám prsia nevyliezalo z podprsenky. Záklon pre kontrolu, že keď si budete obliekať bundu, bielizeň sa vám vzadu nerozepne. Skákanie v zmysle, keď beháte, alebo dobiehate autobus, mala by ste sa tiež cítiť pohodlne – nie späť zaháňať vaše vnady. 

nohavičky 

Ďalšie súčasť spodnej bielizne tvoria nohavice alebo tangá. Taktiež je potrebné dbať na správny výber veľkosť, materiálu a strihu. 

Nekupujete Ak v značkových obchodoch, kde je číslovanie jasne definované, treba koľkokrát odhadovať od oka a dúfať, že opäť neprepísali číslovanie. Býva to celkom lotéria, pretože zrovna nohavičky si práve veľmi nevyskúšate. 

Nebojte sa kúpiť o jedno číslo väčšie, aspoň to bude pôsobiť, ako by ste ani bielizeň nemali. Vyhnete sa zarezávanie, škrabanie, otlakom atď. 

Pri výbere nohavičiek pod šaty či nie príliš tmavú sukňu, voľte vhodné farby ale aj strihy. Myslite na celkový vzhľad a pohodlie. 

materiál 

Či už sa jedná o hornej či spodný diel bielizne, všeobecne platí jedno pravidlo. Vždy noste to, čo je vám pohodlné a príjemné. Bez ohľadu na to, že nie ste zrovna sexi. 

Mávate Ak problém s umelými tkaninami. Vždy si vyhýbajte medzi bavlneným prádielkom. Aj takéto sa už robia v mnohých zvodných podobách. 

„Naostro“ 

Nie je práve zdravé takto chodiť neustále a to najmä v zime, ale ak vám to nevadí je to prirodzená cesta tak sa netrápiť s výberom vhodného spodného odevu.