Nadčasové dámske topánky pre každú příležitost

Niektoré ženy tvrdia, že topánok nie je nikdy dosť. Je super mať pestrý botník, pretože topánky oživia akýkoľvek outfit. Uľahčite si situáciu a nezabúdajte na nadčasové klasické topánky, ktoré by mala mať každá žena v botníku. Dámske topánky patrí hneď vedľa kabeliek medzi najobľúbenejšie kúsky šatníka mnohých žien. Dámske topánky, ktoré sú nadčasové, sú vďačnými kúsky. Drží sa na trhu svetovej módy už mnoho rokov a ešte aj pekne dlho budú. Jimi teda rozhodne nič nepokazíte a budú sa vám hodiť ku každému outfitu.

Správne lodičky

Zo spoločenských nadčasových kúskov topánok hneď na začiatku môžeme hovoriť o klasických lodičkách. Lodičky by rozhodne mali mať o niečo užší špičku, nie guľatú. Tá vám totiž opticky predĺžia nohy.

Naopak zaguľatená špička chodidlo na prvý pohľad deformuje. Podpätok by sme mali vyberať naozaj s rozvahou. Majú to byť topánky, ktoré skutočne vynosíte. Budete v nich aj na nich musieť vydržať treba celý deň v práci alebo celú noc na plese či na akékoľvek iné spoločenské udalosti. Ideálna výška podpätku u takých lodičiek je asi 8 cm. Vyššia sú sexy nepohodlné, nezdravé a nie je to na celý deň. Nižší zasa stráca šmrnc. Vždy záleží na vašich preferenciách.

Farba a štýl

Čo sa týka farieb, stavte na klasický farebný základ. Čierne lodičky sa hodia takmer ku všetkému a na akúkoľvek príležitosť. Sú rozhodne úplne nadčasové. Krémová alebo staroružová je tiež veľmi ľahko kombinovateľná ku svetlejším outfitom. Nebojte sa ani červenej farby, ktorá zvýrazní každý outfit. Biela farba na lodičkách nie je nutnosťou a skôr sa hodí pre nevesty.

Ďalšie dobre kombinovateľnú farbou je aj hnedá, tmavo modrá či vínová. Tento základ rozširujte o zaujímavejšími kúsky. Výborné sú farby pastelové, ako je svetlo ružová, svete modrá, tyrkysová, mentolová alebo pastelová žltá. Rozžiari každý outfit a upútajú na seba veľmi elegantne pozornosť. Odvážne ženy môžu staviť aj na metalické farby, ako je ružové zlato. Pozor u trblietok či flitrov, ktoré ž musíte jemne a vhodne ladiť.