Na zimu do divadla a na ples letia aj kvetinové vzory po babičke

Obdobie, kedy vonku poletuje sneh a teplomer klesol pod nulu je zároveň ideálnou dobou spoločenských udalostí a stretnutí. Kedy inokedy má pár šancu vyjsť si zatancovať na ples, zájsť do divadla, do kina, na večierok. Preto pod zimnými kabáty a bundami by mali byť schované nejaké pekné kúsky spoločenského oblečenia ako stvorené pre tohtoročnú zimnú sezónu. S čím tento rok v spoločnosti určite nešliapnete vedľa? 

Dámy, buďte za pánov 

Ak sa chcete v spoločnosti blysnúť, potom vedzte, že stále in je pánsky štýl. Pod dlhý kabát môže žena schovať pokojne dobre strihaný pánsky kostým. Podmienkou je, že jej dokonale sadne a vhodne zladí i doplnky. Potom môže takto vyraziť napríklad na firemné stretnutia, popoludňajší, alebo aj večerné divadelné predstavenia. Žena nemusí vyzerať sexi len v šatách. A vzorom sa medze nekladú. Skúste kocky, pruhy, ošklíbat sa nemusíte ani na preverenú kohútie stopou v menšom či väčšom prevedení. 

Inšpirujte sa starými textíliami 

Spoločenské šaty môžu mať rôzne podoby. Malú alebo veľkú čiernu toaletou samozrejme nikdy nič nepokazíte, ale nie je načase svoj spoločenský zimný šatník trošku oživiť? Možno máte doma dokonalú čiernu toaletu, ktorá sa dá vziať na akúkoľvek významnú príležitosť, ale nie je to po piatom nosení už trochu nuda? Ak máte pocit, že áno, kúpte si kostým či šaty so vzorom, ktorý nápadne pripomína treba textilné tapety alebo váš záves po babičke. Práve tieto vzory totiž dnes letí. Pôsobí decentne, ale pritom prekvapivo živo a sviežo. 

Hebučký zamat na kostýmček 

Zamat je veľmi príjemným materiálom, navyše veľmi hrejivým, takže pre zimné obdobie ako stvoreným. Keď po ňom siahnete a vyrazíte na ples napríklad v zamatových šatách, určite neurobíte zlé rozhodnutie. Tiež zamatové nohavice vyzerajú skvele a pod páperový kabát môžete obliecť pokojne aj celý zamatový kostým. Treba dodať, že nemusíte obliekať len čierny alebo hnedý. Nebojte sa zeleného, modrého, červeného alebo fialového zamatu.