Metóda hotelovej izby vám pomôže nastaviť život smerom k spokojnosti

Metóda hotelovej izby je uznávaný termín, ktorý sa používa v psychológii. O čo sa jedná a čo vám prinesie? Zistíte, že k životu toho potrebujete oveľa menej, než si myslíte. Vykročte smerom k spokojnosti.

Mať stále viac a viac

Keď sa pohybujeme v súčasnej spoločnosti, je veľmi ťažké odolať. Všade na nás volajú reklamy, že ešte potrebujeme to a ono. Z televízie sa dozvedáme, že ešte nemáme tamto a tamto. Mať stále viac nás ženie do neustáleho stresu a nepríjemných pocitov zo seba samého. Pritom je to možné zmeniť. Samozrejme ako prvá si treba uvedomiť, že ísť na exotickú dovolenku raz za mesiac zrejme nebude náš prípad. Keď sa s tým zmierime a určíme si hodnoty a priority, uľaví sa nám.

Pomôže aj metóda hotelovej izby.

Na dva týždne preč

Predstavte si, že by ste si teraz mali zabaliť svoje osobné veci na dva týždne ciest alebo pobytu mimo domova. Čo by ste si so sebou určite zobrali? A čo vám leží v skriniach, šuplíkoch av kusoch nábytku a len tam zaberá miesto? Metóda hotelovej izby vám pomôže si vytriediť svoje osobné veci. Príjemne presvetliť váš príbytok. Uvedomiť si, že máte všetko, čo potrebujete.

Predajte odevy a predmety, ktoré už nepotrebujete. A nakúpte si za nich to, po čom túžite.

Dva týždne varenia

Teraz si predstavte, že budete môcť jesť iba to, čo máte doma. A to po dobu dvoch týždňov. Zmení sa nejako vaše stravovacie návyky? Čo vám doma chýba a čo naopak prebýva? Zamýšľate sa pravidelne nad tým, ako kvalitné potraviny konzumujete a ako často sa snažíte meniť jedálniček smerom k pozitívnej zmene?

Metóda hotelovej izby vám pomôže pretriediť si svoje priority. Skutočne potrebujete všetko, čo niekoľko rokov len skladujete? Alebo je čas to pustiť a dopriať svojmu bytu aj myšlienkam novú šancu? Vytrieďte si postupne šatník, veci osobnej potreby, kuchyňu aj špajzu. A zásobte sa vecami, ktoré sú hodnotné.