Maličkosti, ktoré pomôžu spojiť interiérové prvky

Interiér by mal pôsobiť harmonicky, aby sa nám v ňom dobre žilo, pracovalo a pod. Jeho celistvosť je ovplyvnená nielen veľkými prvkami, ako je nábytok, ale aj maličkosťami, ktoré veľmi často prehliadame. Ako ovplyvniť interiér tak, aby bol zaujímavý a atraktívny, ale napriek tomu si zachoval súlad? Na ktoré maličkosti by sme sa mali zamerať?

Garniže

Garniže často berieme len ako obyčajné tyče, ktorých hlavnou úlohou je držať záclony alebo závesy. Práve tieto dekoratívne látky považujeme za to, čo je na nich atraktívne. Nemusí to ale byť pravda. Aj samotné garniže môžu byť krásnym prvkom vášho interiéru. Vyrába sa v množstve materiálov aj farebných prevedeniach, navyše si ich môžete zaobstarať so zaujímavými koncovkami – zaujímavo vyrezávanými alebo v napodobenine drahokamov a pod.

Drevené dekoratívne prvky

Drevo je nádherný materiál, ktorý využívajú ako tradičné, tak aj moderné domácnosti. A to aj v prípade, že nábytok je napríklad biely z lamina. Potom už stačí tu a tam pridať drevené dekoratívne prvky. Môže ísť o rôzne sošky a stojany alebo dokonca drevené garniže. Tieto prvky môžete rozmiestniť po celej miestnosti, čím vytvoríte nádhernú súdržnosť vašej miestnosti.

Kreslo inej farby

Stále veľmi populárnym prvkom je zvoliť si kreslo vo výrazne inej farbe, než je sedacia súprava. A táto farba môže byť veľmi výrazná – napríklad krikľavo zelené alebo s rôznymi vzormi. Túto farbu alebo vzor ale môžete opakovať na niektorých ďalších prvkoch vo vašom interiéri, ako sú dekoratívne vankúše, ktoré položíte na gauč, alebo záclony, kvetináče či dokonca tienidlo na lampu.

Buďte osobný

Aby bol váš interiér tiež útulný, oplatí sa investovať do krásnych záclon, ktoré budú podčiarkovať jeho hlavný charakter. Môžu byť s kvietkami pre domáckejšie interiéry alebo naopak s geometrickými tvarmi pre modernejšie miestnosti. Veľmi dobré je doplniť interiér aj fotkami, na ktorých ste vy aj vaša rodina. Rámčeky sú tiež dekoratívne predmety, ktoré môžete spojiť s ostatnými materiálmi použitými v miestnosti.