Ktoré šortky zvoliť, aby ste nevyzerali ako opuchnuté gule?

Šortky patrí medzi nevyhnutné kúsky na leto. Predpovede počasia sľubujú teplo, a tak je tento rok určite znosíte. Hodí sa na akékoľvek voľnočasové aktivity, do práce je ale radšej nenoste. Teda ak nepracujete napríklad v reklamnej agentúre, kde je voľnosť v obliekaní akosi samozrejmým znakom kreatívcov. Ovšem vybrať si dobre padnúce a slušivé šortky nie je tak jednoduché. 

Úzkym bokom pristane riasenie 

„No a čo, šortky?“ Poviete si možno. Lenže sa vám nemusí podariť vybrať tie správne. Nejaké sa vám páči farbou a strihom, ale nepasujú na vašu postavu. Ako teda pri výbere postupovať? Potrebujete, aby mali dokonalý strih, správnu dĺžku a tiež farbu. Skrátka dokonale padli práve vám. Dámy máte úzke boky, splývajúce pas, vyzeráte skôr ako chlapec. Nariasené šortky s mnohými skladmi vám pridajú na objeme tam, kde sú iné ženy štedro obdarené. 

Útly pás neváhajte zdôrazniť 

Ako naopak skryť veľa výrazné boky, ktoré mávajú postavy typu hruška? Voľte model do pásu, ktorý pas zvýrazní a smerom dole sa rozširuje, tým boky opticky rozbijete. Nevyberajte si tiež vzory, ktoré boky zvýrazňujú – napríklad výrazné pruhy na bokoch. Ženy, ktoré majú postavu presýpacích hodín si ju môžu dovoliť zdôrazniť. Preto im budú ladiť šortky s úzkym pásom. 

Bacuľkám ladí voľné strihy 

Oblejšie postavy typu jablká ocenia šortky s voľným strihom. Lepšie sú pre ne tiež prírodné materiály. A vždy je dobré nechať šortky až na boky, nezdôrazňovať pas. Bermudy s dlhšími nohavičkami sú dobré hlavne pre ženy s vyššími postavami. Menšie postavy vyzerajú pekne naopak v krátkych šortkách. Spomínané rady platí ako pre dámy, tak aj pre pánov. Aj na mužoch vyzerajú dobre zvolenej šortky skvele. Umenie totiž spočíva hlavne v tom upozorniť na svoje prednosti, a naopak potlačiť prípadné nedostatky postavy.