Kreslenie je in aneb prebuďte v sebe maliara

Tiež si kolegovia v práci niečo neustále čmárajú? Najskôr prepadli dnešnému trendu. Kreslenie je dnes viac než aktuálna. Upokojuje a prebúdza kreativitu. Kresliť si dnes môžete rôznymi spôsobmi. Vyskúšať môžete kurz kreslenia, sketchnoting, metódu zentangle, vyfarbovanie maľovaniek pre dospelých a ďalšie trendy metódy, ktoré vás premení na maliara. 

Prečo začať kresliť? Prečo nie! 

Možno ste jediní v práci, ktorí počas porady pri sebe nemajú zápisník a niečo si nečmárají. Neslušné, hovoríte si možno. Ale ba nie! Predovšetkým sketchnoting tohle povoľuje. Ide o pomerne novú metódu, pomocou ktorej si jednoducho zapisujete poznámky. Vraj má ušetriť čas, pomoct vám so zapamätaním jednotlivých vecí a rozvinúť vašu kreativitu. U sketchnotingu ani nemusíte vedieť kresliť, hlavne že sa o to budete pokúšať. Váš denný záznam zo schôdzky potom síce možno bude vyzerať ako detská čmáranice, rozhodne vám však na to šéf nemôže nič povedať, teda za predpokladu, že je aspoň máličko trendy. A ktorý šéf nechce byť trendy? Kresliť si však nemusíte len poznámky. Možno, že ste vždy túžili po tom stať sa maliarom. Dnes je na to tá najvhodnejšia doba. Stačí si „vygooglit“ kurz kreslenia a už sa vám rozvinie rad ponúk pre vaše okolie. Veľmi trendy je dnes kurz kreslenia pravou mozgovou hemisférou, ktorý vás naučí vnímať veci okolo seba tak, že ich budete môcť preniesť na plátno. A budete sa diviť, ale väčšina účastníkov takýchto kurzov si po ich absolvovaní domov naozaj odnáša v celku vydarený portrét. 

Kreslenie vraj upokojuje 

Či už patríte k osobám, ktoré ľahko vybuchnú, máte toho v práci a doma veľa alebo sa len nedokážete sústrediť, vezmite pastelku! Tak toto odporúčanie by vám dnes dal nejspíš každý odborník, pretože kreslenie má vážne niečo do seba. Vraj upokojuje, rozvíja kreativitu a krásne si pri ňom utriedite myšlienky. Pre začiatok vám naozaj postačí ony pastelky a maľovanky. O trendu v kreslení dnes svedčí aj rozsiahla ponuka trafik, v ktorých si môžete vybrať z celej rady antistresových maľovaniek pre dospelých. Tak prečo sa stresu nezbaviť práve kreslením?