Krásny výlet pre deti za pár korún

Dámy – poznáte to. Občas je životné situácie zložitá a na výchovu detí zostane sami. Alebo sa stane pravý opak – rodina je kompletná, ale nie je zrovna moc voľných financií a užívanie si rodinné idylky. Predsa len účty za vás nikto neuhradí. 

Preto v tomto článku nájdete tipy na výlety s deťmi za pár koruniek, ktoré vám nijako zvlášť nezaťaží rodinný rozpočet. 

leto 

Leto máme v plnom prúde, a ak je vaše dieťa už väčšie a adaptabilné, možno je čas, aby samo prvýkrát vyletelo z hniezda bez rodičov. Predsa len, občas si potrebujete oddýchnuť všetci. 

Detský tábor sa dá zaistiť už treba za 2-3 tisícky korún a tie postupne našetria každý, keď trošku chce. 

Je to krásny spôsob ako zabezpečiť dieťaťu iné prostredie, pravidelnú stravu, nocľah a mnoho nových priateľov. Rozhodne sa na tábore nebude nudiť, existujú rôzneho zamerania. Piráti, zálesáci alebo nejaká dobrodružná výprava hľadajúci poklad. 

Krásne tábory sa nájdu aj pre dievčatká. 

Tipy na výlety 

Úplne najlacnejším riešením je, s nimi výletové po svojich v okolí vášho bydliska. Ideálne je napríklad ihriská alebo za drobný peniaz je vziať vybláznia na kúpalisko. Vy nachytáte bronz a dieťatko sa vybláznia do sýtosti. Verte, že potom padne do postieľky za vlasť. 

Ak nechcete míňať za kúpalisko, existujú v našej krásnej krajine i krásna prírodné jazerá či rybníky, na rodinný piknik a okúpaní je to skvelá voľba. 

Zábavné parky typu Galaxie napríklad na Zlínsku alebo veľké zábavné parku v ďalších mestách v Českej republike potom ponúkajú najrôznejšie preliezačky, šmykľavky, trojkolky, trampolíny a skákacie hrady. Je pravdou, že občas sú to pekne drahé spásy, ale keď prehliadnete internet, zistíte, že čas od času sa dá na Slevikach.cz alebo kdekoľvek inde zaobstarať krásne rodinné vstupné. 

ZOO – je skvelá voľba, avšak záleží, kde bývate. V niektorých mestách je to naozaj drahé. Opäť sa dá ale šikovne zohnať nejaké zvýhodnené zľavové kupóny. 

Hrady. Áno – to je to pravé. Vstupné nestojí moc, väčšinou je to nejaký drobný poplatok na opravy hradu, zrúcanín atď., Ktoré sa pohybujú v rádoch desiatok korún. Keď už si spoločne „vyťapkáte“ na nejaký ten hrad, prekvapte ratolesti tým, že im povyprávíte nejakú povesť či tajuplný príbeh, ktorý sa k hradu viaže. 

Zámky sú už ľahko drahšie, ale väčšinou sa vojdete do 100-200 Sk. Prehliadka rozprávkových zámkov je určite uchváti. Len uvážte vek detí, tie malinké, ktoré z toho ešte nič moc nemajú, by sa asi nudili. 

Ak máte doma syna alebo synov, skúste ich vziať niekam na horolezeckú stenu. Profesionáli je naučia niečo nové a ešte sa krásne zabaví. Avšak nie je to nutne len pre chlapcov, veľa malých dievčat si vedie aj lepšie ako chlapci. 

Rozprávkové lesy sú hitom každého leta. Vstupenka vás vyjde na maximálne 50-70 koruniek. Dostanete sa s deťmi na čerstvý vzduch, ratolesti veselo plní úlohy, dostávajú sladkosti a vy si užívate program, masky a celú atmosféru. V cieľovej rovinke je väčšinou ešte pripravený sprievodný program, kúzelník a ďalšie lákadlá pre deti. Verte, že rozprávkové lesy si vaše deti zamilujú.