Krásnej žene pristane krásny šperk

Krásny šperk poteší každú ženu a dievča. Navyše tiež doplní oblečenie, ktoré má žena alebo dievča na sebe. Úplne každá žena chce byť totiž výnimočná a jedinečná. Rovnako my ženy jednoducho máme rady čačky a túžime aj po jedinečnom šperku, ktorý podčiarkne našu krásu. Ženy nosia šperky veľmi rady, zdôrazňujú tak svoju osobnosť, názor, prístup k životu, ale aj módny aj životný štýl. Pri výbere šperku je teda potrebné dbať na všetky tieto kritériá.

Neviete si rady? Skúste zavedené pravidlá.

Pokiaľ si ale naozaj vôbec neviete rady, existujú už zavedené určité pravidlá, podľa ktorých sa dá šoférovať a šperky ženám ľahko vyberať. Všeobecne sa dá konštatovať, že k drobnejším ženám sa hodia aj drobné šperky. Silnejšie ženy môžu mať aj šperky väčšie, robustnejšie a masívnejšie. Vyberať je možné z veľmi širokej ponuky všetkých tých náhrdelníkov, náramkov, náušníc brošní a príveskov. Všetky šperky, drobnejšie či väčšie, sú často doplnené rôznymi drahými kameňmi. A rôzne typy ženy sa hodia k rôznym typom drahých kameňov.

Typy žien podľa ročných období a druhy kameňov

Zimné typy žien môžu mať smaragdy, rubíny, onyxy a priehľadné typy kameňov. K letným typom žien sa hodia studené a jemné farby v podobe rubínov a granátov, modrej akvamaríny a modrej čizelené odtiene achátov. Naopak by sa tieto ženy mali vyhýbať kameňom v ešte výraznejších odtieňoch. Vhodnejšie sú perly s jemnou ružovkastou farbou. Jarným typom žien pristanú zafíry, topazy, tyrkysy, ametysty, ruženíny alebo krištále. Jesenné typy žien skvele doplnia jaspisy, jantáry alebo zlatožlté topazy či vltavíny.

Veľkú úlohu pri výbere šperkov tiež hrá ženino sebavedomie. Sebavedomá žena sa nebojí výrazných šperkov a výrazných farieb i tvarov. Potom sa nie je prečo báť náhrdelníka s ametystmi alebo s leopardími korálkami jaspisu. Naopak ženy s oveľa menším sebavedomím skôr ocenia decentné šperky, akým je treba jemný náhrdelník so slzičkou z akvamarínu alebo s červenými granátmi či korálkami z jaspisu. Niekedy ale dávajú aj sebavedomé ženy prednosť jemným šperkom, ktoré sú veľmi drahé. Často ani nespoznáte, koľko že briliantov skrýva onen náhrdelník na krku onej dámy. Ženy a kamene vedia skrývať tajomstvo. Ženy a šperky k sebe jednoducho neodmysliteľne patria.