Kovové prvky v interiéri pomôžu docieliť eleganciu

Ak chcete, aby váš domov alebo kancelária vyzerali elegantne, môžete to dosiahnuť veľmi jednoducho: výberom správnych kovových prvkov! Kov je jedným z najmodernejších materiálov, ktorý sa však vyznačuje všestrannosťou. Môže sa vyrábať vo viacerých farbách – teplých aj studených. Kov sa jednoducho udržiava a zvyčajne je ľahký, takže sa s ním ľahko manipuluje. Na akých prvkoch ju môžeme obdivovať?

Kovové garniže

Garniže sú často veľmi zanedbávanou súčasťou interiérového dizajnu, hoci sa nachádzajú v mnohých domácnostiach alebo kanceláriách. Ich hlavnou úlohou je držať záclony a závesy, ktoré zútulňujú interiér. Na druhej strane však chránia aj pred neželanými pohľadmi zvonku. V súčasnosti si môžete vybrať zo širokej škály materiálov a tvarov garniží, takže vašej fantázii sa medze nekladú.

Kovové tienidlá

Podobne ako kovové garniže, aj kovové tienidlá sú veľmi obľúbeným prvkom interiérového dizajnu. Môžu byť natreté čiernou farbou a úplne bez výplne. Často sa predávajú v kombinácii s látkou, sklom alebo papierom. Vyzerajú moderne a sú k dispozícii vo viacerých farbách. Hodia sa do rustikálnych, moderných aj romantických miestností, takže ich použitie je všestranné.

Kovové stojany

V poslednom čase sa čoraz častejšie používajú kovy v kombinácii s drevom. Preto nie je problém nájsť konferenčný alebo dokonca jedálenský stôl, ktorý má drevenú dosku a kovové nohy. Tie sa dajú tiež vytvarovať do zaujímavých tvarov, ktoré upútajú pozornosť. Sú ideálne pre všetky štýly používané v interiéri.

Kovové kontajnery

Kovové nádoby môžu byť aj zaujímavými dekoratívnymi prvkami do vašich izieb. Môžu to byť misy na ovocie, kvetináče pre izbové rastliny alebo voľne stojace nádoby. Ak ste dostatočne odvážni, môžete si zaobstarať aj výraznejšie kovové prvky, ktoré imitujú napríklad rôzne kvety.