Kostým miesto svadobných šiat? veľký trend dnešnej doby

Pokiaľ plánujete svadbu, najskôr jednou z prvých vecí, o ktoré premýšľate, je to, čo si vo váš veľký deň vezmete na seba. Hoci v našich končinách stále prevláda názor, že významné udalosti, akými svadby rozhodne sú, si od dám žiadajú oblečenia spoločenských šiat, niektoré ženy sa v nich necítia dobre, chcú sa odlišovať a zároveň stále vyzerať žensky a elegantne.

Nájdete ich aj v požičovniach

Stále viac požičovní svadobných šiat ponúka okrem klasických bielych rób aj dámske nohavicové kostýmy a dopyt po nich rozhodne nie je malý. Predtým si ich obliekali predovšetkým nevesty v pokročilejšom veku, stále viac si ich žiadajú aj mladšie ročníky, ktorým pristane rovnako. O svadobnom dni by ste sa mali predovšetkým cítiť pohodlne a príjemne, preto sa nebojte namiesto šiat siahnuť práve po kostýme.

Svadobné kostýmy sú v tradičnej bielej farbe, a pokiaľ ich vhodne doplníte, vyrazíte v nich svadobčanom dych rovnako ako v najhonosnejšej princeznovskej róbe. Navyše, ak si kostým zakúpite, môžete ho aj ďalej využiť pri rôznych spoločenských udalostiach, čo so svadobnými šatami nie je možné. Kostýmy pristanú aj ženám s pár kilogramami navyše, vytvoria siluetu presýpacích hodín.

Ako a s čím ich kombinovať?

Prevažnej väčšine žien pristane kostým so širokými nohavicami as vypasovaným sakom. Doplňte ho lodičkami alebo sandále s voľnou špičkou buď vo farbe kostýmu, alebo v kontrastnej čiernej. Na hlavu samozrejme môžete nasadiť klasický dlhý závoj alebo trblietavý diadém, veľa neviest ale siaha aj po bielom elegantnom klobúčiku zdobenom stuhou alebo kvetinami.

A čo pod sako? Konzervatívnejšej a minimalistickej svadobnej nálade pristane biely upnutý rolák ku krku doplnený zlatými šperkami, ktoré môžu byť výraznejšie a pritiahnuť tak na seba väčšinu pozornosti. Veľkým trendom je ale obliecť pod sako biely krajkový top, sexy korzet alebo len bielu krajkovú podprsenku. V takom prípade nechajte horný gombík saka rozopnutý, ideálne ho ale nezapínajte vôbec.