Je tetovanie stále trendy alebo už ustupuje do pozadia?

Tetovanie – aspoň malinké tetovanie zdobí každého z nás. A kto ho nemá, najskôr sa mu tetovania vôbec nepáči alebo sa na neho ešte len chystá. Je prakticky jedno, koľko máte rokov, keď sa pre tetovanie rozhodnete. Malo by však vždy ísť o dlhodobo premyslené rozhodnutia a nie len o chvíľkový rozmar. Je tetovanie ešte trendy?

Ako tetovanie vyberať, aby sme toho neskôr neľutovali?

Výber tetovanie by vám mal zabrať viac než len jedno popoludnie. Jeho motív by mal vystihnúť to čo cítite a v čo v živote veríte. Ale nie vždy musí tetovanie niesť priamo nejaký jasne viditeľný odkaz. Nemusí ísť práve o nápis. Akékoľvek tetovanie (nech už si necháte vytetovať ružu na zápästí či lastovičku na členok) pre vás môže mať váš tajný význam. Možno sa rozídete s priateľom po dlhodobom vzťahu, potrebujete zmenu a tou tetovanie rozhodne je. Tetovanie by vám však v tomto prípade malo pripomínať nie rozchod a bolesť z neho, ale silu, vďaka ktorej ste životnú zmenu zvládli a ustáli. A v tomto prípade toto ani ostatným vysvetľovať nemusíte. Skrátka je pre vás dôležité, patrí k jednej z vašich životných etáp. Pri výbere je dôležité vedieť, že tetovanie na tom či onom mieste vás neskôr nebude obmedzovať. Sú známe prípady, kedy kvôli Kerč dotyční nedostali svoju vysnívanú prácu. A asi tu nie je ani potreba zmieňovať skutočnosť, že na mená súčasných partnerov je pri výbere motívu pre tetovanie lepšie vôbec nemyslieť.

Aká tetovanie frčí?

Ak chcete byť originálny, motív tetovania si sami vymyslíte a ak viete kresliť, máte z polovice vyhrané. Ak nie, nevadí. Stačí si objednať konzultáciu s tatérom, ktorý vám ponúkne pár zaujímavých (napríklad i originálnych kresieb). Určite odporúčame nezabřednout v bežných motívoch ako sloboda, láska, sila … pretože tie má kdekto. Skrátka je lepšie urobiť si väčší prieskum. A až potom sa rozhodnúť.

A čo vy, máte tetovanie alebo sa na neho ešte len chystáte?