Flyball je ideálny pre aktívnych psov a pokojné pániky

Prajete si športovú zábavu pre vás aj pre vášho temperamentného psa? Skúste flyball. Nemusíte byť majstrom v behu ako pri agility. Užijete si veľa zábavy!

Tímy, na štart!

Pri flyballe sa stretávajú dve štvorčlenné družstvá. Dráha je pre každého rovnaká, existujú dve paralelné dráhy. Tie obsahujú štyri identické skokové prekážky a flyballový box. Z boxu sú vystreľované loptičky. Psovodi pri tejto aktivite zostávajú na štartovej čiare, len psy sa aktívne zúčastňujú behu.

Aport je veľkou zábavou

Pokiaľ váš pes miluje aportovanie, tento šport je pre neho ako stvorený. Na váš povel pes vybehne na dráhu, kde má za úlohu najskôr prekonať skokové prekážky. Keď vykoná plaveckú otočku a naskočí na dosku boxu, spustí sa mechanika a box vystrelí loptičku. Pes má za úlohu loptičku aportovať späť cez prekážky až k svojmu psovodovi.

Odovzdávate žezlo ďalšiemu v tíme

Flyball je rekreačná zábava, ktorá vás bude baviť. Teda pokiaľ sa nebudete snažiť stále vyhrávať. Na štarte sa totiž môžu objaviť psy rôznych plemien aj vekových kategórií. Nezabudnite, že v družstve budú vždy štyri psy. Sotva váš pes dráhu odbehne, odovzdáva žezlo ďalšiemu. Kto má späť všetky štyri štvornožce aj loptičky, vyhráva. Jedná sa o príjemnú súťaživú aktivitu, pri ktorej sa zoznámite s členmi tímov.

Vhodné pre spoločenské psy

Flyball je vhodnou aktivitou nielen pre aktívnych psov, ale aj pre tých, ktorí sú znášanliví voči iným psom. Často sa totiž psy stretávajú doslova ňufák na ňufák. Váš pes dobieha a okamžite vyráža ďalší člen tímu. Ak je pes závistivý alebo nie je zvyknutý na prácu v tíme, nie je pre tento šport vhodný. Hryzanie člena tímu, ktorý štartuje za obľúbenou loptičkou, nie je to najlepšie športové správanie.

Flyball je vhodný pre psy všetkých plemien a vekových kategórií. Podmienkou je ich spoločenskosť a tolerancia. Hyperaktivita je naopak vítaná.