Farba roku 2022 v bytovom textile. Trúfnete si aj vy?

Každoročné vyhlasovanie farby roka pre módu aj bytový textil tento rok prinieslo skutočne svieži vietor do plachiet. Ako túto farbu použijete v bytovej architektúre vy?

Poriadne výrazná

Sotva sa ráno prebudíte a pozriete sa do LED zrkadla, ihneď vás môže potešiť. Čo? No predsa pohľad na uterák alebo župan vo farbe Very Peri. Svieža farba bola vyhlásená ako farba roku 2022. A môžete ju mať všade – tento odtieň môžu niesť nábytkové dvierka, bytový textil, alebo napríklad dekorácie.

Very Peri je odtieň fialovomodrej farby, v ktorej objavíte aj akcenty červenej. Výborná trefa, pokiaľ máte radi farebné kombinácie a sviežosť. Dokonale sa táto farba predstavila v spote odevného gigantu Valentino, kde ju v klipe menom Rendez-Vous vyniesla známa speváčka a herečka Zendaya.

Nech žijú jemné materiály

Asi všetci chápeme, že tento odtieň sa príliš nehodí na použitie v prípade klasickej bavlny. Trochu by zmizol jeho glamour nádych. Oveľa viac vynikne, keď si ho pozvete v celom rade odľahčených materiálov, ktoré budú evokovať vzdušnosť a eleganciu.

Very Peri sa bude skvele vynímať na elegantnom saténovom závese, bude vám robiť tú najlepšiu spoločnosť ako obrus, alebo ju môžete pozvať priamo do spálne. Dokonalé obliečky alebo prikrývka na posteľ sa predsa hodia.

Koľko vankúšikov bude treba?

V bytovom dizajne majú svoje nezastupiteľné miesto aj malé vankúšiky. Môžete ich dekorovať, používať pre svoje televízne alebo čitateľské večery, alebo s nimi treba usporiadať bláznivú bitku. Jedno je ale jasné – keď si pozvete odtieň Very Peri a budete ho kombinovať napríklad so smaragdovou, bude to štýlová trefa. Odľahčiť tmavším odtieňom môžete aj trendy zlatú alebo béžovú.

Už sa tešíte, keď príde aj k vám? Very Peri ukončuje nudné obdobie šedej a umiernenosti. Treba sa zase poriadne začať radovať zo života! Idete do toho?