Dve pleťové masky, ktoré treba vyskúšať

Nie každý má krásnu pleť. Mnoho z nás, či už sme žena alebo muž, má na tvári nečistoty, ktorých sa veľmi ťažko zbavuje a ktoré nám hyzdí náš celkový vzhľad. Sú to väčšinou čierne bodky, upchaté póry alebo napríklad nepríjemné akné, ktoré je asi najhoršia zo všetkých vymenovaných problémov, pretože sa ho najhoršie zbavujeme. Tieto nedokonalosti sa väčšinou snažíme odstrániť pomocou najrôznejších krémov, mastičiek alebo vodičiek, ale nie všetky pomáhajú tak, ako by sme si predstavovali. Poďme si povedať, ako s týmito problémami bojovať pomocou pleťových masiek. 

Ak vás trápi hlavne akné, existuje jeden jediný účinný spôsob, ako sa tejto nedokonalosti ľahko zbavíte. Tým pomocníkom, ktorý nám ľahko odstráni tento problém, je aloe vera. Stačí si denne potierať akné dužinou aloe vera a nedokonalosť sa začne strácať. 

Až zamedzíte tomuto problému, pravidelne si aplikujte nižšie uvedené masky, ktoré pomôžu zachovať vašu pleť bez najmenšej nedokonalosti. Sú to pleťové masky, ktoré určite poznáte z internetu. Sú totiž pomerne populárna, ale skutočne fungujú. 

Pleť musí byť stále hydratovaná! 

Aby vaša pleť bola bez najmenšej nedokonalosti, by mala byť neustále hydratovaná. Suchá pleť je oveľa náchylnejšie, navyše sa suchej pleti ťažko zamedzuje. K tomu, aby bola vaša pleť hydratovaná, potrebujete bublinkovú hydratujúce masku, ktorú poznáte napríklad z Instagramu. Je to pleťová maska, ktorá sa vám behom pár minút na tvári nafúkne, nabublá. Potom ju len zľahka zotrite či zmyjete. 

A ako odstrániť čierne bodky? 

S čiernymi bodkami sa stretávajú aj páni. Najčastejšie nás napádajú na nose, ale tiež sa s nimi často stretávame aj na brade alebo na čele. Aby ste si ich odstránili z vašej pleti, mali by ste používať čiernu pleťovú masku, a to napríklad Pilaten alebo novo ju taky predáva aj Garnier. Jedná sa o čiernu masku, ktorá v sebe má organickej uhlie, ktoré skvele vytiahne túto nedokonalosť z nášho tváre.