Druhy košiel a ako ich nosiť

Mnoho ľudí by zaujímalo, kto vlastne určuje módu. Ľudia by predsa mali nosiť kúsky, ktoré im sú pohodlné, v ktorých sa cíti dobre. Ovšem sú tu ľudia, ktorí nosia to, v čom im dobre nie je, aby sa zapáčili ostatným, čo samozrejme nie je dobre. V súčasnej dobe je medzi nami veľa ľudí, ktorí sledujú aktuálne módne trendy a kupujú si ich bez toho, aby sa im skutočne páčili. Existujú však takzvané nadčasové kúsky, ktoré sa páči snáď všetkým, ktoré sú stále štýlové a ktorých sa doslova každý cíti byť svoj. Sú to košele.

Samozrejme aj košele sa neustále mení, ale nech už nájdeme v obchodoch košele akéhokoľvek štýlu či z akéhokoľvek materiálu, vždy sa jedná o pohodlný kúsok do našej skrine. Poďme si povedať pár typov košieľ, ktoré by mali tvoriť základ nášho šatníka. Zároveň si poďme povedať, ako také košele nosiť a ako je samozrejme kombinovať s ostatnými kúskami oblečenia.

biele košele

Základom šatníka by mala byť aspoň jedna biela košeľa. Biele košele, nech sú voľné alebo vypasované, sa hodí absolútne ku všetkému – kombinovať ich môžeme ako s obyčajnými džínsy a teniskami, aby sme vykúzlili ležérne look, ale taky by sme sa nemali báť spojenie elegantné biele vypasované košele a úzkych nohavíc, ktoré sa teraz nosí. Ak košeľu skombinujeme s nohavicami, nízke postavy by mali počítať s tým, že je potrebné si vziať podpätky, aby vaše nohy na pohľad nepôsobili moc krátko, avšak ženy, ktoré sa pýši dlhými nohami siahajúca do nebies, sa nemusia báť poltopánok.

džínsové košele

Medzi nestarnúci kúsky sa radí aj džínsové košele, ktoré sa však nehodí úplne ku všetkému. Veľmi pekne vyzerajú k čiernym džínsom, ale nebojte sa ani džínsové kombinácie – teda kombinácia s klasickými modrými džínsy. Čomu sa však vyvarujte, tak sa vyvarujte kombinácii s už spomínanými úzkymi nohavicami.

kárované košele

K tým ďalším nestarnúcim a pohodlným kúskom sa radí kárované košele, ktoré sa dajú nosiť rôzne. Môžete ich nosiť k džínsom v zapnutom stave, môžete ich nosiť rozopnuté, kedy pod nimi bude tričko, ale taky ich môžete nosiť ledabolo uviazané okolo pása.