Do čoho baliť veci pri sťahovaní?

Už viete, kam sa budete sťahovať, máte naplánovaný dátum a čas a zaistenú sťahovaciu firmu. Potom už teda len stačí vedieť, do čoho umiestnite tú hromadu vecí, ktoré sa vám za dlhé roky podarilo nazbierať. Ako najpraktickejšie sa ponúka krabica, ale nie všetko do nich zabaliť možno a nie vždy ich zoženieme potrebné množstvo

Niektoré firmy, ktoré sprostredkovávajú sťahovanie v Prahe alebo sťahovanie v iných mestách, vám poskytnú ich vlastný obalový materiál. Pokiaľ nie, alebo ak si chcete veci zabaliť sami a spredstihom, pozrite sa, čo všetko a ako sa dá využiť.

Čo baliť do krabíc?

Krabice sa dobre prenášajú, vaute sa dajú skvele poskladať a ako bonus nie je problém ich popísať popisovačom. Hodí sa predovšetkým na knihy, drobné spotrebiče, pevné predmety a hračky a na riad. Myslite ale na výslednú váhu a nesnažte sa škatuľu naplniť až po okraj. V prípade spomínaných kníh by to nemuselo dopadnúť dobre.

Čo baliť do vriec?

Pevné igelitové vrecia sú skvelé pri sťahovaní mäkkých a poddajných predmetov. Môžete do nich zabaliť topánky, oblečenie, lôžkoviny, deky, obliečky, uteráky, plyšové hračky a ďalšie ľahké veci, ktoré nepoškodia nárazy ani vibrácie. Navyše sa ľahko prenášajú a vaute sa dajú trochu stlačiť.

Čo baliť do plastových boxov?

Pokiaľ máte doma plastové boxy a prepravky, využite ich na balenie neskladného kuchynského vybavenia, izbových rastlín, náradia a všeobecne zle skladných vecí. Sú najodolnejšie, nehrozí u nich prerazenie ostrou hranou, takže sa hodí aj na krehké predmety. Voľný priestor ale vždy starostlivo vyplňte dekou, bublinkovou fóliou alebo pokrčeným baliacim papierom. Pozor, nepoužívajte klasické noviny na obalenie porcelánu či svetlej keramiky, tlačiarenská farba by ich mohla zašpiniť.

A čo veci, ktoré sa nikam nezmestia?

Veľký nábytok a spotrebiče, ktoré sa nezmestia do krabíc, dôkladne obaľte zmršťovacou fóliou. Je to skvelý spôsob, ako veci ochrániť pred poškriabaním, nečistotami a vlhkosťou či ďalšie nepriazne počasia.