Desatoro pre správnu starostlivosť o pleť a vlasy

Správna starostlivosť o pleť i vlasy sa vypláca. Náš vzhľad je mladistvý, koža i vlasy sú vyživené a doslova žiari zdravím. Pritom to nie je vôbec zložité. Aké základné postupy by ste mali dodržiavať.

Doplnok stravy, ktorý robí divy

Elixír mladosti sa našiel. Je ním kolagén – prírodná látka získavaná z mora, ktorá dokáže ísť proti prúdu času. Kožné aj vlasové bunky budú vďaka nemu vyživené, tým pádom sa výrazne zmierni tvorba vrások, ale aj vypadávanie vlasov. Pokožka bude vyživená, nechty budú pevné, vlasy budú rýchlejšie rásť a budú žiariť zdravím.

Každodenné odlíčenie

Pravidelné odličovanie pleti je základom pre jej zdravý a žiarivý vzhľad. Keď sa navečer starostlivo odlíčite, vaša pokožka bude mať možnosť si počas noci odpočinúť.

Na strave záleží

Všetko, čo jeme, sa prejavuje aj na našom zdravotnom stave a na našom vzhľade. Doprajte si dostatok lokálne zeleniny, kupujte produkty, ktoré telu prospievajú. Nahraďte nezdravé jedlá vhodnejšie alternatívou.

Prirodzené vysychaniu

Keď si umyjete vlasy, nechajte im chvíľu času, než na ne tasí hrebeň alebo sušič vlasov. ponechajte im voľnosť a nechajte ich chvíľu prirodzene vysychať.

Maska raz týždenne

Vlasom i pleti stačí, keď im doprajete polhodinovú starostlivosť v podobe vhodnej masky len raz týždenne. Ak máte jemnú pleť, peeling pred aplikáciou masky môžete rovno vynechať.

Žiadna horúca voda

Pôsobenie horúcej vody neprospieva ani vlasom, ani kožu. Dajte si vlažnejší sprchu, radšej sa zahrejte pohybovou aktivitou.

Správna kozmetika

Keď nájdete rad kozmetických produktov, ktoré vám vyhovujú, nemeňte ich. Pleti trvá, než si zvykne na nový produkt.

Prírodná krása

Skúste sa sústrediť na prírodné masky i kozmetiku. Oceníte nulové vedľajšie účinky, vyhnete sa tiež rakovinotvorným látkam, ktoré niektoré druhy kozmetiky ešte stále obsahujú.

Hoďte to za hlavu

Pozitívny postoj k životu sa vám oplatí aj v prípade starostlivosti o pleť. Snažte sa stýkať s príjemnými ľuďmi. Voľte čo najviac denných aktivít tak, nech vám robia radosť.

Chráňte sa

Snažte sa vlasy aj pleť čo najviac chrániť proti pôsobeniu slnečných lúčov.

Dodržiavate všetky tieto odporúčania aj vy?